Autor:treflgdansk.pl, redakcja
  31.05.2022 godz. 14:47

Mariusz Wlazły zostaje w Treflu Gdańsk


Przed Mariuszem Wlazłym – Siatkarzem 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki – 20-sty sezon w polskiej lidze. Siatkarska ikona i lider wszechczasów w rankingach atakujących oraz MVP PlusLigi rozegra go w drużynie Trefla Gdańsk. – Przed nami już trzeci sezon z Mariuszem Wlazłym w szeregach „gdańskich lwów”. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej korzystać z jego doświadczenia, a także oczywiście Mariusz to bardzo ważna postać dla naszych kluczowych sponsorów – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Mariusz Wlazły do Trefla Gdańsk przeniósł się w 2020 roku, po 17-stu sezonach w PGE Skrze Bełchatów. Sezon 2022/2023 PlusLigi będzie jego trzecim w barwach „gdańskich lwów”, a jednocześnie 20-stym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mariusz Wlazły to ikona polskiej siatkówki, lider ligowych rankingów wszechczasów zarówno najlepszych atakujących, jak i graczy najczęściej wyróżnianych statuetkami MVP. 30 maja podczas uroczystej Gali 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki został także wybrany Siatkarzem 20-lecia PLS, a wśród nominowanych znaleźli się również Michał Winiarski, Daniel Pliński, Karol Kłos i Piotr Nowakowski. Nagrodę w jego imieniu odbierał prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski i już podczas uroczystej Gali zapowiedział, że jak na Siatkarza 20-lecia przystało, przed Mariuszem 20-sty sezon w PlusLidze.

– Bardzo się cieszymy, że przed nami już trzeci sezon, gdy w szeregach „gdańskich lwów” będziemy mieć siatkarską ikonę, czyli Mariusza Wlazłego. W ostatnich dwóch sezonach Mariusz na swojej pozycji grał z Kewinem Sasakiem i ogromnie wspierał Kewina swoim doświadczeniem. W nadchodzących rozgrywkach parę atakujących będzie tworzyć z Bartłomiejem Bołądziem, a swoim doświadczeniem będzie wspierał całą drużynę. Mariusz jako kapitan jest także bardzo ważną postacią w szatni, a w kształtowaniu relacji w zespole wykorzystuje wiedzę, którą zdobywa z zakresu psychologii. Mariusz to oczywiście także bardzo ważna postać dla naszych kluczowych sponsorów, którzy mogą korzystać z jego wizerunku. Bardzo się cieszymy na trzeci sezon Mariusza w Gdańsku, a poza aspektami sportowymi cieszy nas również to, że Mariusz wraz z rodziną czują się tutaj jak w domu – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Jak podkreśla Siatkarz 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki Gdańsk to dla niego nie tylko wspaniałe miejsce do grania, ale także fantastyczne miasto do życia, a od roku także do… studiowania. – Rok temu, gdy przedłużałem kontrakt z Treflem Gdańsk, mówiłem o tym, że żyje i gra się tutaj z czystą przyjemnością. Po kolejnych rozgrywkach mogę to tylko potwierdzić, a także dodać aspekt wspaniałych kibiców, ponieważ w moim pierwszym sezonie w Treflu, z uwagi na pandemię, nie mogłem zasmakować gdańskiego dopingu. Bardzo się cieszę, że w barwach Trefla będę mógł rozegrać 20-sty sezon w PlusLidze, a także ogromnie cieszy mnie fakt, jak świetnie czuje się w Gdańsku moja rodzina oraz jak w drużynach młodzieżowych Trefla rozwija się mój syn. W Gdańsku rozpocząłem rok temu również przygodę ze studiowaniem psychologii. Mam nadzieję, że wiedzę, którą cały czas zdobywam będę mógł  wykorzystać też w szatni. Mimo że w siatkówce ważne są umiejętności i osiągnięcia pojedynczych graczy, to najważniejszy jest zespół. Życzę wszystkim świetnego sezonu 2022/2023 – mówi Mariusz Wlazły, atakujący Trefla Gdańsk.

Mariusz Wlazły związał się z klubem rocznym kontraktem.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...