Autor:Kamil Składowski
  30.05.2022 godz. 08:22

Już dziś wieczorem poznamy najlepszych z najlepszych – Gala 20-lecia PLS w Polsacie Sport od godz. 19.50!


Już dziś wieczorem poznamy siatkarkę i siatkarza 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki, wyróżnieni zostaną także najlepsi gracze sezonu 2021/2022 PlusLigi oraz TAURON Ligi. Uroczysta Gala jest wstępem do corocznego nagradzania najlepszych z najlepszych w rozgrywkach zarządzanych przez PLS. Transmisja od godz. 19.50 w Polsacie Sport i Polsat Box Go.

Gala 20-lecia PLS odbywać się będzie w warszawskim Double Tree Hilton Hotel. Uświetni ją występ znanych muzyków, a na widowni zobaczymy najważniejsze postaci polskiej siatkówki, czy szerzej polskiego sportu.

– Bardzo się cieszę, że wreszcie będziemy mogli wspólnie, i na tak dużą skalę, świętować nasze 20-lecie, wcześniej pandemia koronawirusa ograniczała możliwości zorganizowania takiego jubileuszu – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Pragniemy, by gala najlepszej ligowej siatkówki na stałe wkomponowała się w tradycję naszego środowiska i każdego roku była okazją do zgromadzenia najlepszych z najlepszych. To także doskonała okazja do wyróżnienia naszych partnerów biznesowych, bez których rozwój rozgrywek nie byłby możliwy. Dysponujemy w tym momencie wspaniałym potencjałem sportowym, zrobimy teraz wszystko, by nasze mecze były coraz lepszymi i bardziej atrakcyjnymi widowiskami. Serdecznie zapraszam do śledzenia gali w Polsacie Sport – dodaje prezes.

Nad wyborem kandydatów, a później siatkarki i siatkarza 20-lecia czuwała specjalna kapituła, złożona z byłych zawodników i zawodniczek, trenerów, prezesów klubów, którzy aktywnie przyczyniali się do rozwoju naszych zawodowych lig od 2000 roku. Kapituła zdecydowała także, komu w trakcie gali wręczone zostaną Diamenty 20-lecia PLS oraz złote odznaki PLS. Wybrała także siatkarkę i siatkarza 20-lecia PLS. Za sezon 2021/2022 zostaną wyróżnieni także siatkarz i siatkarka sezonu oraz odkrycie sezonu w PlusLidze i w TAURON Lidze.

– Proszę pamiętać, że przy naszych wyborach kierowaliśmy się osiągnięciami siatkarek i siatkarzy w naszych ligach, nie w reprezentacji – tłumaczy Andrzej Gołaszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej PLS i kapituły Gali 20-lecia PLS. – Wyróżniliśmy tych, którzy są multimedalistami PlusLigi i TAURON Ligi oraz jednocześnie spędzili w nich najwięcej sezonów. Z koeli przy wyborze odkryć sezonu szukaliśmy młodego siatkarza i siatkarki, którzy weszli z impetem w dorosłą siatkówkę – komentuje przewodniczący.

W kategorii siatkarka i siatkarz 20-lecia PLS poznaliśmy już wszystkie nominacje:

∂ Siatkarka 20-lecia PLS:
Izabela Bełcik
Aleksandra Jagieło
Mariola Zenik
Joanna Mirek
Anna Werblińska

∂ Siatkarz 20-lecia PLS:
Mariusz Wlazły
Piotr Nowakowski
Karol Kłos
Michał Winiarski
Daniel Pliński
 
Kilkuset gości w stolicy będzie miało okazję wrócić do przeszłości, gdy w 2000 roku zakładano PLS, poznać najważniejszych partnerów biznesowych oraz sportowców wspomnianego okresu. Później ogłoszone zostaną wyniki wyborów najlepszej siatkarki oraz siatkarzy ligowego sezonu 2021/2022.

Gala będzie transmitowana na sportowych antenach Polsatu, który od lat jest stałym partnerem Polskiej Ligi Siatkówki. – Warto podkreślać i zauważać rolę ludzi , którzy przez ponad dwadzieścia lat wspólnie budowali siłę PlusLigi czy TAURON Ligi, dlatego uważam że gala jest świetnym pomysłem – mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat. – Wspólnie budowaliśmy siłę naszej ligowej siatkówki, a dziś z dumą możemy patrzeć na sukcesy polskich klubów w Europie czy bardzo wysoki poziom rozgrywek w naszym kraju – dodaje.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...