Autor:redakcja
  23.05.2022 godz. 14:56

Baraż o PlusLigę: PSG Stal Nysa - MKS Będzin 0:3


PSG Stal Nysa przegrała z MKS Będzin 0:3 (21:25, 14:25, 26:28) w trzecim barażowym meczu o prawo gry w PlusLidze w przyszłym sezonie. W serii do trzech zwycięstw prowadzą siatkarze PSG Stali 2-1. Czwarte spotkanie odbędzie się w Będzinie.

Drużyna z Nysy broni się przed spadkiem, z kolei będzinianie walczą o powrót do PlusLigi. Pierwsze dwa spotkania pewnie wygrał zespół z Nysy. W drugim meczu Stal poradziła sobie nawet bez swojego lidera - Wassima Ben Tary. Pod nieobecność Tunezyjczyka prym w ekipie Stali wiedli Kamil Kwasowki (14 pkt) oraz Zouheir El Graoui (13 pkt). Czy będzinianom uda się odwrócić losy rywalizacji i doprowadzić do czwartego meczu? Jak się okazało zagrali znakomicie i doprowadzili do czwartego spotkania.

W pierwszym secie goście wylali kubeł zimnej wody na głowy siatkarzy PSG Stali, którzy zaczęli jakby uśpieni. Gospodarze prowadząc 2-0 w play off poczuli się już zbyt pewnie. Trener Wojciech Serafin dokonał trzech zmian i przyniosły one efekt. Gonciarz na rozegraniu, mając dobre przyjęcie, mógł w rożny sposób posyłać swoich zawodników w bój. W połowie partii MKS prowadził 13:8 i gospodarzom pozostało już tylko gonić przeciwnika, ale byli zbyt słabi, żeby tego dokonać. Wiktor Musiał zakończył partię.

Po wyrównanym początku (5:5) MKS Będzin zaczął uzyskiwać coraz większą przewagę. Od stanu 6:8 wzrosła do 8:16 po bloku na Szwaradzkim. M'Baye środkiem przerwał serię zespołu gości, ale obraz gry nie uległ zmianie. Będzinianie dalej spokojnie punktowali rywala, który był zwyczajnie bezradny. Znając przebieg dwóch poprzednich meczów można było dziwić się, że w trzecim warunki dyktuje MKS.

Trzeci set zaczął się od prowadzenie gości (0:3). Siatkarze z Nysy wyrównali na 5:5. MKS Będzin prowadził jeszcze 6:9 oraz 7:11. Jednak PSG Stal zdobyła w serii cztery punkty i od tego momentu toczyła się zacięta, twarda walka. Żadna z drużyn nie odpuszczała i zakończyło się zwycięską grą na przewagi będzinian, co doprowadziło do czwartego spotkania.

Pkt po pkt: https://www.plusliga.pl/games/id/1102031.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.plusliga.pl/games/id/1102031.html#stats


 
POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...