Autor:redakcja
  17.05.2022 godz. 08:22

Baraż o PlusLigę: PSG Stal Nysa - MKS Będzin

PSG Stal Nysa wygrała z MKS Będzin 3:0  (25:20, 25:16, 27:25) w pierwszym barażowym meczu o PlusLigę. Kolejne spotkanie między tymi zespołami odbędzie się 20 maja w Będzinie. Trzeci mecz zaplanowany jest na poniedziałek 23 maja w Nysie.

Siatkarze z Nysy w tym sezonie wygrali sześć z 26 spotkań. MKS był drugi w TAURON 1. Lidze. Dzięki temu zawodnicy będzińskiego zespołu zapewnili sobie udział w barażach o awans do PlusLigi.

Po bloku w pierwszej akcji goście objęli prowadzenie. Mieli jeszcze minimalną przewagę po asie Ratajczaka (5:6) i następnie 12:13. Od tego momentu siatkarze z Nysy zdobyli serię punktów i losy pierwszej partii były już praktycznie rozstrzygnięte. Przewaga gospodarzy wahała się od trzech do pięciu punktów, żeby zakończyć wynikiem 25:20.

W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 7:7. W kolejnych akcjach podopieczni Daniela Plińskiego odskoczyli rywalom i kontrolowali sytuację na boisku 14:10 i 17:13. W końcóce gospodarze podkręcili tempo i wygrali partię do 16.

Set numer trzy był najbardziej wyrównany. Wprawdzie na początku nysianie mieli dwa, trzy oczka przewagi 7:4, jednak będzinianie odrobili część strat i pilnowali gospodarzy 13:12. W drugiej części seta  przyjezdni po dobrej grze w polu zagrywki i na siatce mieli trzy punkty przewagi 18:15. Po czasie, o który poprosił Daniel Pliński, jego zawodnicy nie tylko odrobili straty 19:19, ale też ponownie objęli prowadzenie 21:19. Będzinianie nie odpuszczai i to oni doprowadizli do remisu 23:23. W zaciętej walce na przewagi lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 27:25.