Autor:redakcja fot. Tomasz Kudala
  13.05.2022 godz. 17:44

Brązowy medal PlusLigi dla Aluronu CMC Warty Zawiercie


Historyczna chwila w Zawierciu. Aluron CMC Warta zdobył brązowy medal PlusLigi, pierwszy krążek w historii tego klubu. Zespół ten pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:2 (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 15:11) w czwartym meczu play off. MVP Dawid Konarski. W serii do trzech zwycięstw gospodarze dzisiejszego spotkania zwyciężyli 3-1. Do tej pory najlepszym wynikiem zawiercian w PlusLidze było czwarte miejsce w sezonie 2018/2019. Wtedy przegrali walkę o podium z Jastrzębskim Węglem.

Do medali zawiercian przybliżyła pewna wygrana, którą odnieśli we wtorek w bełchatowskiej hali Energia. Gospodarze dzisiejszego spotkania po raz pierwszy w tym sezonie pokonali rywali bez straty seta. Wcześniejsze cztery spotkania kończyły się tie-breakami, w których oba zespoły odniosły po dwie wygrane. Aby wygrać ponownie, trzeba zatrzymać między innymi Dicka Kooya. W meczach o 3. miejsce to właśnie przyjmujący PGE Skry Bełchatów sprawia graczom Aluronu CMC Warta najwięcej problemów. W trzech dotychczasowych starciach zdobył 51 punktów, w tym miał aż 10 asów serwisowych.

W składzie gospodarzy zabrakło Urosa Kovacevicia, zaś w Skrze PGE Mikołaja Sawickiego. Zawiercianie pewnie wygrali pierwszego seta. Na samym początku został zablokowany Kooy, a następnie atak tego zawodnika wylądował na aucie. Goście wyrównali i przez dłuższą chwilę żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać wyraźniejszej przewagi. Jednak od stanu 8:8 Aluron CMC Warta zaczął punktować rywala. Przewaga rosła i w tym okresie oglądaliśmy m.in. dwa asy Dawida Konarskiego. PGE Skra robiła wszystko, żeby odwrócić losy rywalizacji, ale zawiercianie odpierali ataki, a seta zakończył Facundo Conte.

Drugi set to kopia pierwszego, tylko z korzystnym wynikiem dla gości, którzy objęli prowadzenie 2:0. Zawiercianie jeszcze wyrównali na 8:8 i od tego momentu uwidoczniła się przewaga przyjezdnych. Wysokość ich prowadzenia zmieniała się, ale goście jak dobry bokser potrafili utrzymać przeciwnika na dystans. Partię zakończył Karol Kłos, dając pewne zwycięstwo swojej drużynie.

Ostatni punkt w trzeciej partii zdobył Dawid Konarski pokonując potrójny blok. Akcję wcześniej potrójny blok zawiercian zatrzymał Roberta Tahta. Oba zdobyte punkty jakby symbolizowały grę gospodarzy w tym fragmnecie meczu, który wygrali zdecydowanie. Bardzo szybko narzucili swój styl gry i prowadząc 2:1 w meczu mieli już brąz na wyciągnięcie ręki. Na początku czwartego seta Aluron CMC Warta dalej grała bardzo dobrze i miała przewagę 9:6. Jej gospodarze nie potrafili jej utrzymać. PGE Skra jakby otrząsnęła się z letargu i zaczęła grać w swoim dobrym stylu. Popełniała mniej błędów. Na siatce znakomicie spisywali się Mateusz Bieniek i Karol Kłos. Goście wygrali i mieliśmy dalej emocje.

Zawiercianie w pierwszej części tie breaka ustawili sobie grę. Prowadzili 4:1 oraz 8:3 i ten ostatni wynik dał im sporo luzu i spokoju. Po bloku na Orczyku goście odrobili straty z 11:6 na 11:9, ale zła seria graczy Aluronu kiedyś musiała się skończyć. A do tego mieli w swoich szeregach Dawida Konarskiego, który zdobył 28 pkt i miał w tym pięć asów.

Pkt po pkt: https://www.plusliga.pl/games/id/1102029.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.plusliga.pl/games/id/1102029.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...