Nie przegapcie, już w niedzielę 22 maja wielki finał Ligi Mistrzów – Grupa Azoty ZAKSA kontra Itas Trentino. Transmisja Polsat Sport

Autor:skra.pl, redakcja
  08.05.2022 godz. 19:20

Dick Kooy: brązowy medal PlusLigi jest dla nas bardzo ważny


- Jeśli będziemy tak walczyć, jak w sobotnim spotkaniu, to na pewno wygramy kolejne mecze i zdobędziemy medal - mówi Dick Kooy, który został MVP potyczki z Aluronem CMC Warta Zawiercie.

Bełchatowianie wygrali 3:2 i wyrównali stan rywalizacji w meczu o brąz. Jak spotkanie ocenia Dick Kooy, który odebrał statuetkę dla najbardziej wartościowego gracza?

- Myślę, że powinniśmy wygrać 3:1, bo w czwartym secie mieliśmy swoje szanse. Jedną piłkę wyrzuciliśmy w aut, wydarzyło się coś jeszcze, ale nie przestaliśmy walczyć w tie-breaku. Wygraliśmy 3:2, a w całej rywalizacji jest 1:1, czyli zaczynamy wszystko od nowa. Teraz musimy naciskać i dalej pracować, jak do tej pory. Jeśli będziemy tak walczyć, to na pewno wygramy kolejne mecze i zdobędziemy medal - mówi Kooy.

Siatkarz zapowiada, że dla całej drużyny batalia o trzecie miejsce PlusLigi jest bardzo istotna. Dlaczego? - Walka o brązowy medal jest ważna dla nas z wielu powodów. Gramy dla siebie, dla klubu, ale chcemy też zakończyć ten sezon dobrze, zawsze wygrać ten ostatni mecz i taki jest nasz cel. Walczymy też przecież o Ligę Mistrzów dla PGE Skry w przyszłym sezonie - kończy Holender z włoskim paszportem.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy