Nie przegapcie, już w niedzielę 22 maja wielki finał Ligi Mistrzów – Grupa Azoty ZAKSA kontra Itas Trentino. Transmisja Polsat Sport

Autor:polsatsport.pl, redakcja
  05.05.2022 godz. 18:47

Mark Lebedew przyjął polskie obywatelstwo


Pochodzący z Australii trener siatkarski Mark Lebedew przyjął polskie obywatelstwo. W przeszłości prowadził kilka klubów w Polsce, a od dziesięciu lat mieszka w Żorach.

Mark Lebedew został w lutym selekcjonerem reprezentacji Słowenii siatkarzy, zastępując na tym stanowisku Włocha Alberto Giulianiego. Słowenia będzie wraz z Polską współgospodarzem tegorocznych mistrzostw świata siatkarzy.

Pochodzący z Australii Lebedew od dziesięciu lat mieszka w mieście Żory w województwie śląskim. Właśnie na oficjalnym profilu tego miasta na Facebooku przekazał informację, że został obywatelem Polski.

55-letni trener jest bardzo dobrze znany kibicom w Polsce. Prowadził kilka polskich klubów: Jastrzębski Węgiel (2015–18; brązowy medal PlusLigi 2017), Aluron Virtu Wartę Zawiercie (2018–20) oraz eWinner Gwardię Wrocław (2021). W przeszłości był również selekcjonerem reprezentacji Australii (2016–20). Obecnie prowadzi niemiecki klub VfB Friedrichshafen.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy