Autor:RM
  24.04.2022 godz. 14:39

Niedziela z PlusLigą: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 1:3

W pierwszym meczu II rundy play-off o 5. miejsce Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (21:25, 25:20, 16:25, 23:25). MVP Klemen Cebulj. Rewanż w Rzeszowie 27.04. godz. 17.30. W przypadku remisu po dwóch meczach rozegrany zostanie „złoty set”.

Ekipa z Rzeszowa mimo, że zagrał bez trójki kluczowych zawodników: Jakuba Kochanowskiego (kontuzja kostki), Sama Deroo (uraz łydki) i chorego Pawła Zatorskiego w 114 minut uporała się z rywalami z Olsztyna. Gospodarze, którzy byli o krok od awansu do półfinałów, postawili się mocniej rywalom tylko w II secie. W szeregach resoviakow pierwszoplanową role odgrywał Klemen Cebulj. Słoweniec miał 58 proc skuteczność ataku, zaliczył dwa asy serwisowe i zapisał na koncie3 punktowe bloki. Dobrą zmianę za Macijea Muzaja (29 proc. ataku) dał Jakub Bucki (58). Z kolei w szeregach gospodarzy najbardziej efektywnym graczem w ataku był Torey De Falco.