Już w najbliższy piątek 30 września wielki start sezonu 2022/2023 PlusLigi

Autor:RM
  20.04.2022 godz. 17:04

Środa z PlusLigą LUK Lublin - Ślepsk Malow Suwałki 3:2

W rewanżowym meczu play-off PlusLigi o jedenaste miejsce LUK Lublin - Ślepsk Malow Suwałki 3-2  (25:21, 25:14, 26:28, 15:25, 15:11). MVP: Konard Stajer. W pierwszym meczu LUK wygrał 3-2 i zakończył sezon na jedenastym miejscu.

Aż 148 min potrzebował zespół beniaminka LUK Lublin, żeby pokonać po raz drugi ekipę z Suwałk. W dwóch pierwszych partiach przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, zwłaszcza w drugiej. Goście nie zamierzali jednak odpuszczać i szybko się otrząsnęli i zaczęli dominować od seta numer trzy. Miejscowi co prawda zniwelowali straty i mieli piłkę meczową ale jej nie wykorzystali, a rywale skorzystali z szansy i wygrali seta. Zespół z Suwałk poszedł za ciosem i w kolejnej partii już zdecydowanie dyktował warunki doprowadzając do tie-breaka. W nim jednak obudzili się lublinianie i od samego początku mieli inicjatywę (6:2, 10:4, 11:6). Zespół trenera Dariusza Daszkiewicza wygrywał 14:7 i wówczas poderwali się rywale. Obronili cztery piłki meczowe, ale przy kolejnej górą byli miejscowi kończąc zwycięsko mecz.