Już w najbliższy piątek 30 września wielki start sezonu 2022/2023 PlusLigi

Autor:redakcja
  15.04.2022 godz. 16:02

Piątek z PlusLigą: Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3


Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 21:25, 13:25, 23:25 w drugim meczu play off o miejsca 1-8. MVP Aleksandar Atanasijević. Bełchatowianie wyrównali stan rywalizacji na 1-1 i potrzebny będzie trzeci, decydujący mecz na boisku PGE Skry. Rozegrany on zostanie we wtorek.

Co prawda PGE Skra przegrała pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe, ale wciąż chce awansować do najlepszej czwórki zespołów PlusLigi. Dla olsztynian awans do czołowej czwórki byłby nawiązaniem do najlepszych lat siatkówki w tym mieście. Jednak muszę jeszcze poczekać na realizację tego celu.

- Zawsze gramy pod jakąś presją. Chcemy po prostu wyjść na boisko, zwyciężyć i wrócić na trzeci mecz do Bełchatowa - mówił przed spotkaniem Grzegorz Łomacz, kapitan PGE Skry. Od pierwszych piłek pierwszego seta on i jego koledzy prezentowali spokojną i pewną grę. Mogło imponować przyjęcie wielokrotnych mistrzów Polski. Do stanu 11:11 gospodarze dotrzymywali kroku. Teraz goście zdobyli w serii trzy punkty i był to początka końca olsztynian w tym fragmencie meczu. Jeszcze zapunktował DeFalco, ale PGE Skra powiększała przewagę. Imponował m.in. Mateusz Bieniek, po którego asie było 15:19. Ten zawodnik zakończył seta skutecznym atakiem.

Mateusz Bieniek popisywał się skutecznymi akcjami w samej końcówce drugiego seta, w którym olsztynianie zostali wręcz zdeklasowani. W połowie partii gospodarze przegrywali 8:16. Byli gorsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Momentami nasuwało się pytanie jakim sposobem Indykpol AZS wygrał pierwsze spotkanie.

Olsztynianie jednak walczyli. W trzecim secie trafili na słabszy moment PGE Skry i wykorzystywali swój dobry blok (7:10). Trener Kovac poprosił o czas, a gdy na zagrywkę wszedł Aleksandar Atanasijević, zrobił się remis! (13:13). Kolejne akcje to wyrównana gra, która trwała do końca seta. W ostatniej akcji Milad Ebadipour wykorzystał kontrę i efektownie zakończył spotkanie.

Pkt po pkt: https://www.plusliga.pl/games/id/1102002.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.plusliga.pl/games/id/1102002.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy