26 24 29 27 25 21 0 0 0 0
··· ···
··· ···

Dmytro Pashytskyy: dla mnie to zaszczt grać tutaj

W niedzielę 3 kwietnia o godz. 17:30 siatkarze Trefla Gdańsk wrócą do ERGO ARENY po sześciotygodniowej przerwie! Ostatnio gdańszczanie przed własną publicznością grali w lutym z Projektem Warszawa, pokonując stołeczną ekipę bez straty seta.

Mecz z olsztynianami będzie pierwszym domowym spotkaniem Trefla od ataku Rosji na Ukrainę. Klub angażuje się w pomoc uchodźcom na wiele sposobów i do działania zaprasza także kibiców. W dniu meczu od godz. 10 do 16 na parkingu P0 ERGO ARENY prowadzona będzie zbiórka rowerów, kasków i hulajnóg dla Ukraińców, przed meczem (od godz. 16:30) przy wejściu A1 wolontariusze będą czekać na wszelkie potrzebne rzeczy dla osób zza wschodniej granicy, jak jedzenie z długim terminem ważności, czy środki higieniczne, a wszyscy obywatele Ukrainy mają także darmowy wstęp na mecze „gdańskich lwów”. Pierwszy gwizdek meczu w niedzielę o godz. 17:30, a bilety czekają na www.gdanskielwy.pl.

Trefl Gdańsk ostatni mecz w ERGO ARENIE rozgrywał 20 lutego. Gdańszczanie pokonali stołeczną ekipę bez straty seta, a następnie mierzyli się na wyjazdach w ramach półfinału Pucharu Polski oraz w ligowych starciach w Bełchatowie, Iławie (również z Indykpolem), Lublinie oraz w Suwałkach. W niedzielę trójmiejscy kibice zarówno będą kibicować Treflowi na żywo po sześciotygodniowej przerwie, jak i po raz pierwszy zobaczą w tym sezonie w ERGO ARENIE Dmytro Pashytskyy’ego, który dołączył do drużyny w połowie marca, po zerwaniu kontraktu z rosyjskim Zenitem Sankt-Petersburg. Dima od meczu w Iławie z Indykpolem AZS-em Olsztyn w każdym spotkaniu melduje się w wyjściowym składzie, a kibice Trefla mogą go także pamiętać z sezonu 2016/2017, gdy był podstawowym środkowym gdańszczan.

– Mam bardzo miłe wspomnienia z gry w Polsce, przede wszystkim z ERGO ARENY. Dzięki siatkówce wiele podróżowałem, byłem w wielu miastach, ale ERGO ARENA to moja ulubiona hala. Jest piękna i pomimo że jest tak duża, to jednocześnie jest bardzo przytulna. To duży przywilej grać w tej hali. Kibice, jak i cała społeczność tutaj, są niezwykle przyjaźni. To naprawdę ogromna przyjemność móc tutaj grać w siatkówkę – mówi zawodnik.

Z kolei od godz. 10:00 do 16:00 na parkingu P0 ERGO ARENY prowadzona będzie zbiórka ‘Podaruj rower’, organizowana przez gdańskie koła Lions Club. Zbierane będą rowery dziecięce i damki, a także hulajnogi i kaski we wszystkich rozmiarach. Wszystkie przedmioty trafią oczywiście do uchodźców z Ukrainy.

Na znak solidarności z Ukrainą siatkarze Trefla Gdańsk do końca sezonu na domowych koszulkach nadrukowany będą mieli napis ‘Free Ukraine’. Przez cały marzec podczas meczów wyjazdowych zawodnicy i sztab mieli oczywiście przypięte do koszulek niebiesko-żółte wstążki. Klub już od miesiąca współprowadzi także w ERGO ARENIE zajęcia sportowe dla dzieci z Ukrainy oraz przestrzeń do zabawy, wyposażoną w puzzle i gry firmy Trefl. – Z tego, co widzę i słyszę, Polska daje największe wsparcie. Także to, co robi klub jest wspaniałe. Każdy mały gest ma ogromną moc. Samo zbieranie darów, zapraszanie Ukraińców na mecze, prowadzenie zajęć, to niezwykle ciepłe powitanie. Dla mnie to duży zaszczyt, że właśnie tutaj mogę kontynuować grę w siatkówkę – mówi Dmytro Pashytskyy.

Początek niedzielnego meczu o godz. 17:30. Bilety w cenach od 10 do 35 zł czekają na www.gdanskielwy.pl.