Autor:Redakcja, fot. GKS
  01.04.2022 godz. 17:50

Piątek z PlusLigą: Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 2:3


Ostatni mecz obu drużyn w fazie zasadniczej. Goście mający szanse na play-off walczyli do samego końca, wygrywając po emocjonującym tie-breaku.

Statystyki meczu: https://www.plusliga.pl/games/id/1101402.html#stats

Goście potrzebowali punktów i zwycięstwa w dzisiejszym meczu, by nadal liczyć się w walce o awans do fazy play-off. Widać było, że z jednej strony są zdeterminowani, a z drugiej presja w niektórych momentach jest dla nich sporym ciężarem. Z kolei gospodarze byli osłabieni kilkoma kontuzjami, a na dodatek tak naprawdę wynik tego spotkania nie miał dla nich wielkiego znaczenia.

Ślepsk Malow nie miał jednak zamiaru się poddawać bez walki, próbując z klasą zakończyć fazę zasadniczą PlusLigi. Goście mieli ogromne szanse na zwycięstwo nawet za trzy punkty, ale zmarnowali doskonałą okazję w drugiej odsłonie. Jeśli w ostatecznym rozrachunku zabraknie im tego punktu, pretensje będą mogli mieć tylko do siebie.

Tych na pewno nie może mieć lider GKS Jakub Jarosz, który poprowadził zespół do wygranej. GKS przegrywał już 8:10 w tie-breaku i mógł nawet wyjść z tego meczu z zaledwie jednym punktem, jednak zaliczył udany finisz i zgarnął dwa punkty. Jarosz grał niesamowicie, skończył 30 z 46 ataków (zdobył 31 punktów) – gdyby nie atakujący GKS z pewnością dzisiaj by nie wygrał.

MVP meczu: Micah Ma'a (GKS).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy