Autor:RM
  28.03.2022 godz. 17:30

Poniedziałek z PlusLigą: Indykpol AZS Olsztyn - Projekt Warszawa 3:0

W meczu XXV kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn - Projekt Warszawa 3-0 (25:19, 25:21, 25:20). MVP Jan Firlej.

W 87 minut Akademicy z Olsztyna rozprawili się z ekipą Projektu. Inauguracyjną partię zespół z Warszawy rozpoczął od prowadzenie 2:0, ale odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Pięć „oczek” z rzędu i miejscowi wygrywali 5:2, a za chwilę po udanych akcjach Toreya DeFalco 7:3. Przewaga olsztynian rosła w błyskawicznym tempie, a zespół ze stolicy nie miał żadnych argumentów, żeby nawiązać walkę. W drugim secie przez długi czas nie udawało się żadnej z drużyn uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero przy stanie 12:12 gospodarze odskoczyli na dwa punkty i nie dali sobie już odebrać prowadzenia. W trzeciej partii przewaga zespołu trenera Javiera Webera nie podlegała dyskusji. O ile w początkowej części gości toczyli w miarę wyrównany pojedynek tracąc do rywali 2-3 punkt, tak w połowie seta dzięki skutecznej zagrywce Indykpol AZS odskoczył na bezpieczny dystans i spokojnie już kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.