Autor:RM
  25.01.2022 godz. 16:40

Wtorek z Ligą Mistrzów: JASTRZĘBSKI WĘGIEL - Knack ROESELARE 3:0

W meczu IV kolejki grupy A Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel - Knack Roeselare 3-0 (25:21, 25:21, 25:23). MVP: Benjamin Toniutti. W pierwszym meczu ekipa z Jastrzębia rownież wygrała bez straty seta.

Po raz czwarty bez straty seta wygrała ekipa mistrzów Polski pieczętując awans do fazy play-off. Inauguracyjna partia przez długi czas była wyrównana. Dopiero w końcówce gospodarzom udało się odskoczyć na dwa punkty przewagi i nie oddali już prowadzenia do końca, a seta zagrywką zakończył Clevenot. Drugą partię miejscowi zaczęli od prowadzenia 5:1. Belgowie ruszyli do odrabiania strat. Udało się im doprowadzić do remisu (17:17), a za chwilę wyszli nawet na prowadzenie 20:18. Wówczas jednak Clevenot zagrywką doprowadził do wyrównania. Goście nie radzili sobie również z serwisem Hadravy i końcówka ułożyła się już po myśli mistrzów Polski. Przez długi czas III seta trwała zacięta walka, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce Clevenot wyprowadził swój zespół na dwupunktowe prowadzenie, które utrzymał do końca.