Autor:http://www.indykpolazs.pl, redakcja
  19.12.2021 godz. 15:56

Wiktor Janiszewski nie czuł zbytniej presji


– Nie czułem zbytniej presji. Trenujemy ciężko i każdy jest przygotowany, aby wejść na boisko – powiedział Wiktor Janiszewski (Indykpol AZS Olsztyn) na antenie Radia UWM FM po niedzielnej porażce w Warszawie z Projektem 2:3.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po pięciosetowej walce musieli uznać wyższość Projektu Warszawa. Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa dokładniej przyjmowali (50% do 44%), zdobyli więcej punktów blokiem (10:9). Warszawianie natomiast dysponowali skuteczniejszym atakiem (54% skuteczności przy 46% skuteczności olsztynian) oraz zagrywką (13:8). Najwięcej punktów u gości zdobył Robbert Andringa (15 pkt.), a u gospodarzy Bartosz Kwolek (27 pkt.)

Szansę gry od pierwszej akcji otrzymał Wiktor Janiszewski. Młody przyjmujący zdobył 5 punktów, a jego wskaźnik w pozytywnego przyjęcia zatrzymał się na 53%. Co powiedział Wiktor po spotkaniu? – Nie czułem zbytniej presji. Trenujemy ciężko i każdy jest przygotowany, aby wejść na boisko. Mogliśmy pokazać więcej, lecz cieszymy się, że z z ciężkiego terenu wywozimy jeden punkt – stwierdził siatkarz na antenie Radia UWM FM.

W niedzielnym spotkaniu szansę na grę od pierwszej akcji, dostali również Jakub Ciunajtis. Jak swoją postawę ocenił młody libero akademików? – Przetrwanowałem bardzo dobrze ostatnie tygodnie. Czułem się mocny w tym, co robię. Dostałem szansę od trenera Marcina i mam nadzieję, że go nie zawiodłem – stwierdził zawodnik na antenie Radia UWM FM.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...