Autor:KP/Cuprum Lubin, fot. Cuprum Lubin
  27.11.2021 godz. 13:20

Grzegorz Bociek dołącza do Cuprum Lubin


Grzegorz Bociek dołącza do zespołu Cuprum Lubin. Po kilku miesiącach przerwy atakujący wraca na parkiety PlusLigi. Przez ostatni czas reprezentował barwy pierwszoligowego zespołu Chemeko-System Gwardii Wrocław.

Komunikat klubu Cuprum Lubin
"Z przyjemnością informujemy, że skład naszej drużyny uzupełni doświadczony 30-letni atakujący. Będzie on wsparciem dla Remigiusza Kapicy. W zespole Miedziowych witamy Grzegorza Boćka!

Grzegorz Bociek jest zawodnikiem, którego specjalnie przedstawiać nie trzeba. Na parkietach PlusLigi zadebiutował w 2010 roku i spędził tam 9 sezonów. Reprezentował barwy m.in. PGE Skry Bełchatów, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle czy Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski (2016, 2017). Dwa razy wygrał także Puchar Polski (2014, 2017). W tym sezonie występował w pierwszoligowym klubie Chemeko-System Gwardia Wrocław, z którym kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Bociek ma na swoim koncie także przygodę z reprezentacją Polski. Do kadry dostał się w 2013 roku. Dzięki swojej dobrej dyspozycji został zabrany na mistrzostwa Europy 2013, a rok później brał udział w Lidze Światowej.

Bardzo się cieszymy, że Grzegorz Bociek dołącza do naszej drużyny! Wierzymy, że będzie dobrym uzupełnieniem na ataku, a jego doświadczenie przyniesie drużynie wymierne korzyści w kolejnych plusligowych potyczkach".

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...