Autor:redakcja
  15.11.2021 godz. 16:50

Poniedziałek z PlusLigą: Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin 3:0

Indykpol AZS Olsztyn pokonał Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:21, 25:17) w meczu kończącym siódmą kolejkę PlusLigi. MVP Torey DeFalco. Gospodarze nie tylko zdobyli komplet punktów, ale dokonali tego w sposób koncertowy.

Faworytem spotkania są gospodarze. Czy wywiążą się z tej roli? Olsztynianie po dwóch porażkach na starcie wkroczyli na zwycięską ścieżkę. Wygrali cztery spotkania. W poprzedniej kolejce wygrali z beniaminkiem z Lublina. Bilans Cuprum jest odwrotny. Przegrało cztery spotkania, triumfując w dwóch. Podopieczni trenera Pawła Ruska okazali się lepsi od Ślepska Malow Suwałki oraz w poprzedniej kolejce od GKS Katowice.

W ostatniej akcji pierwszego seta najpierw była mocna zagrywka Jana Króla, a następnie blok gospodarzy powstrzymał akcję lubinian. Olsztynianie potwierdzili rolę faworytów. Zagrali pewnie i w drugiej połowie partii mieli wyraźną przewagę (było po 16:16). Inna sprawa, że gości ułatwiali im życie błędami. Na zagrywce popełnili ich pięć nie mając żadnego asa. Po sześć punktów zdobyli Torey DeFalco i Karol Butryn.

W drugim secie olsztynianie mieli przewagę od początku do końca. Szybko odskoczyli na 10:4. Butryn cały czas męczył gości zagrywką. Później była już tylko kwestia rozmiarów przewagi Indykpolu AZS, który grał dobrze, pewnie i spokojnie punktował Cuprum.

"Ależ grają gospodarze, ręce same składają się do oklasków" - zawołal komentator Polsatu Sport przy stanie 22:14 dla gospodarzy. I te słowa najlepiej oddają to co działo się na boisku hali w Iławie. Indykpol AZS grał koncertowo i zwyciężył zasłużenie.