Autor:RM
  31.10.2021 godz. 19:05

Niedziela z PlusLigą: GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 0:3

W meczu kończącym V kolejkę PlusLigi GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 0-3 (16:25, 17:25, 20:25). MVP Karol Butryn.

Grający w mocno okrojonym składzie katowiczanie nie byli w stanie mocno postawić się faworyzowanej ekipie z Olsztyna i ulegli po 75 minutach. Jedynie na początku każdej z trzech partii toczyli w miarę wyrównaną walkę. W II secie GKS po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie 8:6, ale odpowiedź rywali była błyskawiczna – dziewięć punktów z rzędu. W trzeciej partii przez długi czas toczyła się zacięta walka punkt za punkt, ale gdy tylko olsztynianie podkręcili tempo gry rywal był już bezradny.