Autor:Aneta Jarosińska, Edyta Złotkowska
  08.10.2021 godz. 23:57

Remigiusz Kapica: Warszawa zaczęła naciskać


- Od drugiego seta Warszawa zaczęła nas naciskać - mówi Remigiusz Kapica, atakujący Cuprum Lubin po wyjazdowym spotkaniu z Projektem, które goście przegrali 1:3, choć pierwszego seta wygrali pewnie i w dobrym stylu.
 
PLUSLIGA.PL: Co się stało po pierwszym secie? Świetnie otworzyliście mecz, a potem to wasza gra siadła czy Projekt zaczął grać lepiej?
REMIGIUSZ KAPICA: Myślę, że i jedno i drugie. U nas trochę opadło ciśnienie, pojawiły się zbyt proste błędy, jak na ten poziom. A Warszawa zaczęła naciskać na nas mocniej, grać lepiej. W efekcie po prostu szybko nam te dwa sety uciekły, w niezbyt przyjemnym dla oka stylu.

I ze Skrą i z Projektem przegraliście po 1:3. Który z tych meczów był trudniejszy? I dlaczego tylko straszycie tych potencjalnie trudniejszych rywali? Po dwóch meczach mimo bardzo dobrej gry pozostajecie bez punktów.
Jesteśmy taką samą drużyną jak każda inna. Też chcemy walczyć o zwycięstwo i wygrać, nieważne czy za 3 czy za 2 punkty. I szukamy swoich szans nawet z tymi mocniejszymi rywalami. A który mecz był trudniejszy? Ciężko powiedzieć, ale myślę że jednak ten tutaj w Warszawie. Był to pierwszy mecz Warszawy w swojej hali i myślę, że doping oraz chęć zwycięstwa przed własną publicznością spowodowały, że Projekt postawił nam dziś bardzo ciężkie warunki. Zasłużenie wygrali, a mogło się to potoczyć zupełnie inaczej, gdyby nie nasze drobne pomyłki w końcówce czwartego seta.
 
Jak się czujesz jako pierwszy i w tej chwili jedyny atakujący Cuprum Lubin? Tej roli chyba się nie spodziewałeś? Czujesz presję, czy wręcz przeciwnie - jest to dla Ciebie motywacja?
Jeśli mam być całkowicie szczery, to jest to dla mnie ogromna motywacja. Długo czekałem na ten moment i bardzo się cieszę. To trochę takie szczęście w nieszczęściu. Dla mnie duże szczęście, dla Jimeneza również, bo poszedł w bardzo dobre miejsce. Natomiast niekoniecznie szczęście dla klubu, bo zostaliśmy z jednym atakującym. Jest to dla mnie ogromna motywacja do pracy, do działania. Cieszę się że taka okazja się trafiła. Mam nadzieję, że wykorzystam ją jak najlepiej.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...