Autor:Katarzyna Porębska/Amelia Porębska, fot. Piotr Sumara
  08.08.2021 godz. 12:13

Jakub Kowlaczyk: mam nadzieję, że półfinale stworzymy niezłe show


Projekt Warszawa pokonał Jastrzębski Węgiel 2:0 w ćwierćfinale PreZero Grand Prix PLS i awansował do półfinału. W strefie medalowej warszawianie zmierzą się z LUK Lublin. - Mam nadzieję, że będzie po prostu niezły show. Niech wygra lepszy - powiedział Jakub Kowalczyk, środkowy drużyny ze stolicy.

PLUSLIGA.PL: Pokonaliście Jastrzębski Węgile 2:0 i awansowaliście do półfinału PreZero Grand Prix PLS. Można powiedzieć, że wróciliście z dalej podróży i dalej dobrze się bawicie?

JAKUB KOWALCZYK: Tak, choć przede wszystkim ciężko pracujemy, po drugie dobrze się bawimy. A z tą daleką podróżą to nie wiem... Często się mówi, że jak ktoś przegrał i miał nóż na gardle, to musimy dać z siebie absolutnie wszystko. Wczoraj przegraliśmy z bardzo dobrą drużyną, faworytem do złota. Dzisiaj walczyliśmy jak równy z równym. Myślę, że tym charakteryzuje się ten system brazylijski, że jak spadasz na lewą stronę to jeszcze masz dużo szans. Dzisiaj ją wykorzystaliśmy i jesteśmy w półfinale.

Udało się wam wyeliminować z dalsej gry zeszłorocznego triumfatora całego turnieju. W tym roku bardzo chcieli obronić tytuł.
JAKUB KOWALCZYK: Nie słyszałem, żeby coś mi grozili, czy ktoś mi groził. Choć i tak bym się nie przestraszył (śmiech). Jednak myślę, że to był fajny meczyk. Absolutnie nie będą musieli się wstydzić, że przegrali z nami, bo całkiem nieźle graliśmy.

Wam chyba bardzo pomaga to, że wiele wolnego czasu spędzacie na Monta Beach Volley Club w Warszawie, gdzie gracie w siatkówkę plażową?
JAKUB KOWALCZYK: To prawda, większość z nas jest z Warszawy albo mieszka w Warszawie, więc siłą rzeczy lubimy grać w siatkówkę plażówkę. To jest wielka przyjemność, lubimy też się spotykać, spędzać czas razem nawet w wakacje, po robocie. Robimy to regularnie i nie ma co ukrywać, taka siatkówka plażowa to jest jednak inny sport. Pozwala nadrobić dużo mankamentów, na które nie ma czasu w sezonie, bo tam już jest po prostu mecz, mecz, mecz i ewentualnie mecz, więc to zawsze wychodzi na plus.

W półfinale zmierzycie się z LUK Lublin. To beniaminek tegoroczonego sezonu PlusLigi, ale tutaj w Krakowie prezentuje naprawdę dobry poziom i chyba nie będą przysłowiowymi chłopcami do bicia?
JAKUB KOWALCZYK: Absolutnie nie. Myślę, że to od razu było wiadomo, że oni będą grali bardzo dobrze. Między innymi z tego powodu, że beniaminki zawsze grają dobrze, pokazują swoje zęby i trochę zimnej krwi, żeby dopaść przeciwnika. Do tego mają w składzie Wojciecha Włodarczyka, który bardzo dobrze gra i z nami też trenował. Zna nasze triki, więc zobaczymy jak ułoży się ten półfinał. Mam nadzieję, że będzie po prostu niezły show. Powiem tak - niech wygra lepszy.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...