Autor:ks.cuprum.pl, redakcja
  21.07.2021 godz. 15:04

W PreZero Grand Prix PLS jako Staropolanka Cuprum Lubin


Szesnaście drużyn, trzydzieści meczów, cztery dni sportowych emocji… a to wszystko na antenach Polsatu Sport! W dniach 5-8 sierpnia rozegrana zostanie druga edycja turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki!

W rozgrywkach weźmie udział 16 drużyn męskich: wszyscy reprezentanci PlusLigi i 2 ekipy z Tauron 1. Ligi (eWinner Gwardia Wrocław oraz BBTS Bielsko-Biała). Tegoroczny męski turniej Letniej Ligi będzie miał miejsce w kompleksie sportowym KS Wanda w Krakowie przy ulicy Bulwarowej 39.

Liga Letnia zostanie rozegrana systemem brazylijskim. Spotkania będą grane do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu 1:1 o zwycięstwie zadecyduje tie-break (grany klasycznie do 15). Zespoły mogą liczyć maksymalnie 8 zawodników; czterech znajduje się na boisku. Pozycje z siatkówki halowej nie są brane pod uwagę. Nie ma także wyodrębnionego libero, wszyscy grają na takich samych zasadach. Każda drużyna ma prawo do dwóch przerw na odpoczynek w każdym secie i do nieograniczonej liczby zmian zawodników.

Drużyna z Lubina w rozgrywkach PreZero Grand Prix PLS wystąpi pod nazwą Staropolanka Cuprum Lubin.

- Podczas kompletowania zespołu analizowałem umiejętności poszczególnych graczy – mówi trener Paweł Rusek – Bardzo ważny był dla mnie także charakter zawodnika i to, jak podchodzi do treningów. Zwracałem też uwagę, jak wartościowy będzie dla drużyny i, co najważniejsze, czy chce grać dla Cuprum Lubin – wymienia Rusek.

- Uważam, że ta drużyna ma potencjał i zrobimy wszystko, by pokazać to na boisku. Jeśli mówimy o celach, to jest tylko jeden: wygrać jak najwięcej spotkań i piąć się w górę plusligowej tabeli – podkreśla debiutujący szkoleniowiec.

Skład Cuprum Lubin w sezonie 2021/2022:

Rozgrywający: Przemysław Stępień
Atakujący: Ronald Jimenez (Kolumbia), Remigiusz Kapica
Środkowi: Dawid Gunia, Paweł Pietraszko, Florian Krage (Niemcy), Jędrzej Kaźmierczak
Przyjmujący: Wojciech Ferens, Kamil Maruszczyk, Michał Gierżot, Marcin Waliński
Libero: Kamil Szymura, Maciej Sas

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...