Autor:https://siatkowka.gkskatowice.eu, redakcja
  26.05.2021 godz. 10:14

Tomas Rousseaux wraca do GKS Katowice


Do kadry GKS Katowice na sezon 2021/22 dołącza belgijski przyjmujący Tomas Rousseaux, który tym samym wraca do tego klubu po dwóch latach.

27-letni siatkarz reprezentacji Belgii jest doskonale znany naszym kibicom z sezonu 2018/19, rozegranego w barwach GKS-u Katowice. Rousseaux dołączył do ekipy prowadzonej przez Piotra Gruszkę po swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze spędzonym w Indykpolu AZS-ie Olsztyn i był wyróżniającą się postacią zespołu, który finalnie zakończył tamtą edycję rozgrywek na 8. miejscu. Belg w 26 meczach wspominanego sezonu zdobył 363 punkty (13,96 pkt na set), notując 15,55 proc. perfekcyjnego przyjęcia i 47,64 proc. perfekcyjnego ataku, ponadto trzykrotnie zdobywał nagrody MVP.

W ostatnich dwóch sezonach Tomas Rousseaux występował w Asseco Resovii Rzeszów oraz Ślepsku Malow Suwałki, z którymi zajmował kolejno 13. i 7. miejsce w tabeli PlusLigi. Zanim zagraniczny siatkarz trafił do PlusLigi, występował we włoskim Vero Volley Monza i niemieckim VfB Friedrichshafen. Do najważniejszych klubowych sukcesów Rousseuax zaliczają się trzy tytuły mistrza Belgii z Knack Roeselare (2013-15), oraz srebro siatkarskiej Bundesligi oraz Puchar i Superpuchar Niemiec w barwach klubu z Friedrichshafen. Nowy zawodnik od lat stanowi o sile swojej rodzimej kadry, z którą aktualnie przygotowuje się do rozgrywek Złotej Ligi Europejskiej, a także tegorocznego turnieju mistrzostw Europy rozgrywanego w Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii.

- Tomasa nikomu przedstawiać nie trzeba. To wyjątkowo utalentowany i doświadczony siatkarz, ale przede wszystkim świetny człowiek, dlatego bardzo zabiegaliśmy, aby wrócił do GKS-u. Negocjacje nie trwały zbyt długo, bo Tomas zawsze podkreślał, że świetnie się czuje w Katowicach. Jestem przekonany, że podobnie jak podczas swojego pierwszego sezonu spędzonego w GKS-ie będzie wyróżniającą się postacią zespołu - powiedział dyrektor siatkarskiego GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Tomas, welkom terug! Veel succes!- czytamy na stronie katowickiego klubu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...