Autor:ks.cuprum.pl, redakcja
  19.05.2021 godz. 15:36

Paweł Rusek przejmuje stery Cuprum Lubin


Otwieramy nowy rozdział w historii Cuprum Lubin. W nadchodzącym sezonie 2021/2022 po raz pierwszy od momentu wejścia do PlusLigi zespół ten poprowadzi polski szkoleniowiec. Na fotelu głównego trenera zasiądzie Paweł Rusek – dotychczasowy drugi trener zespołu.

Paweł Rusek doskonale zna klub. Jako zawodnik występował na parkiecie RCS-u w Lubinie w latach 2014-2017. Grał na pozycji libero. Poza miedziową drużyną reprezentował również barwy Jastrzębskiego Węgla, Trefla Gdańsk i Asseco Resovii Rzeszów. Rusek miał okazję współpracować m.in. z takimi trenerami jak Roberto Santilli, Gheorghe Cretu, Slobodan Kovač czy Ferdinando de Giorgi. W 2020 roku podjął bardzo trudną decyzję – zakończył karierę zawodniczą. Okazało się to dla niego jednak dobrym wyborem, bo szybko dostał propozycję dołączenia do ekipy z Lubina jako drugi szkoleniowiec u boku Brazylijczyka Marcelo Fronckowiaka.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 PlusLigi Paweł Rusek miał okazję sprawdzenia się w nowej roli. W wakacyjnych zmaganiach na piasku, czyli w pierwszej historycznej edycji Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki świeżo upieczony trener został wrzucony na głęboką wodę. Sam poprowadził ekipę KGHM Cuprum Lubin w turnieju półfinałowym na warszawskiej Moncie, wygrywając zmagania i otrzymując bilet na finały w Gdańsku. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w trenerskiej karierze.

- Jesteśmy bardzo dumni, że kolejny zawodnik po zakończeniu kariery otrzymuje szansę poprowadzenia klubu plusligowego. Wierzymy, że Paweł Rusek jest wspaniałym i perspektywicznym wyborem. To trener, który potrafi pracować z zawodnikami i rozumie ich potrzeby - czytamy na stronie internetowej Cuprum.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...