Autor:Redakcja, fot. Ślepsk Malow
  08.04.2021 godz. 20:08  |   3

O 7. miejsce w PlusLidze: Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki 3:1, złoty set 10:15

W meczu o 7. miejsce w PlusLidze sezonu 2020/2021: Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:23), złoty set 10:15. MVP: Patryk Szwaradzki. Pierwsze starcie wygrała ekipa z Suwałk, który zajął siódme miejsce

Inauguracyjna partia przebiegała pod dyktando zespołu trenera Kowala, który praktycznie już na początku wypracował sobie 3-4 punktową przewagę. Bardzo dobrze spisywał się w ataku Bołądź, a raz za razem rywali zagrywkę nękał Tuaniga. Gospodarze ruszyli w pogoń ale udało się im tylko zniwelować straty do punktu, na więcej już ekipa z Suwałk nie pozwoliła. W drugim secie przez długi czas żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi i dopiero na finiszu za sprawą Halaby miejscowi odskoczyli na cztery oczka i wygrali seta. Z kolei w trzeciej partii początkowo dominowali goście, prowadząc nawet 8:4. Z czasem gra się wyrównała, a w końcówce inicjatywę przejęli miejscowi. Zawiercianie poszli za ciosem w IV secie, gdzie zdecydowanie dyktowali warunki (9:5, 18:4). Ślepsk ruszył do odrabiania strat ale mimo ambitnej pogoni nie zdołał doprowadzić do tie-breaka. Tak więc o wyniku rywalizacji o 7 miejsce zadecydował „złoty set”. W nim goście rozpoczęli od prowadzenie 5:2, ale rywale zawiercianie zaczęli mozolnie odrabiać straty i doprowadzili do remisu 7:7. Po zmianie stron Ślepsk nie dał sobie już wydrzeć zwycięstwa. Po ataku Klinkenberga goście wygrywali 10:8, a za chwilę już 13:9 i losy siódmej lokaty były już praktycznie rozstrzygnięte.