Autor:RM
  08.04.2021 godz. 16:19

O 5 miejsce w PlusLidze: Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 0:3

O 5 miejsce w PlusLidze: Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 0-3  (30:32, 18:25, 26:28). MVP Fabian Drzyzga.

W pierwszym meczu (rywalizacja do 2 wygranych) 1-3. Zespół z Rzeszowa zajął piąte miejsce, a Trefl zakończył sezon na szóstym.

Przez długi czas inauguracyjnej partii prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce dzięki zagrywce Pietruczuka gospodarze wygrywali 21:17. Przy prowadzeniu Trefl 23:20 wydawało się, że gdańszczanie są na dobrej drodze do wygrania seta, ale rywale szybko zniwelowali straty. Raz za razem mocno zagrywką we znaki dawał się rywalom Szerszeń, a gospodarze atakowali po autach. Po kontrze Cebulja Asseco Resovia wyszła na prowadzenie 24:23. W emocjonującej końcówce Trefl miał jedną piłkę setową, natomiast rzeszowianie kropkę nad i postawili przy siódmym setbolu. Rzeszowianie poszli za ciosem w secie numer dwa i już na jego początku wypracowali sobie dużą przewagę. Świetnie funkcjonowała zagrywka i blok w ekipie trenera Giulianiego i dystans rósł z akcji na akcję. Gdańszczanie ruszyli w pogoń ale udało się im zbliżyć w końcówce tylko na cztery punkty (16:20), ale odpowiedz rywali była natychmiastowa i było po secie. W III partii przez długi czas przeważali gospodarze. W końcówce Trefl wygrywał 23:21 i był na dobrej drodze do przedłużenia meczu. Wówczas w polu zagrywki stanął Tammemaa i zaczęły się problemy gdańszczan. Po autowym ataku Lipińskiego Asseco Resovia wyszła na prowadzenie 24:23. Miejscowi zdołali obronić dwie piłki meczowe, a po asie serwisowym Wlazłego stanęli przed szansą na wygraną (24:23). Ostatnie słowo należało jednak do gości i Cebulja. Słoweniec skończył dwie akcje z rzędu i było po meczu.