Autor:redakcja. fot. Justyna Matjas
  03.04.2021 godz. 11:01  |   167

Półfinał PlusLigi: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów 3:0

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:0 (25:23, 25:17, 25:20) w pierwszym półfinale PlusLigi. MVP Aleksander Śliwka. Gospodarze zaprezentowali znakomitą klasę i bełchatowianie nie byli w stanie z nimi wygrać.

- ZAKSA pokazała swoją ogromną moc jaką prezentuje w tym sezonie. Kędzierzynianom wszystko dzisiaj wychodziło. Jest to oczywiście pierwszy mecz play off i wszystko może się jeszcze wydarzeć, ale to tej drużynie trzeba przyznać miano faworyta tego półfinału - powiedział mistrz olimpijski i świata Włodzimierz Sadalski. W tym sezonie wszystkie mecze z udziałem tych zespołów wygrali podopieczni trenera Nikoli Grbicia.

Gospodarze wygrali minimalną różnicą, ale to oni dyktowali warunki gry przez cały pierwszy set. Na początku uzyskali przewagę 6:4 i później prowadzili 2-3 punktami, które po asie Aleksandra Śliwki wzrosło do 18:13. Po kiwce tego zawodnika było 22:18 i mieliśmy bardzo ciekawą końcówkę. Świetnie zagrał Mateusz Bieniek, ale od stanu 24:22 gospodarze wykorzystali drugą piłkę setową po autowej zagrywce Sandera. PGE Skra w pierwszym secie popełniła osiem błędów na zagrywce i miała tylko dwa asy.

W drugim secie to już Grupa Azoty ZAKSA dyktowała warunki. Początek jak w pierwszym był wyrównany. Gospodarze wyszli na prowadzenie 8:5, a goście jeszcze wyrównali na 11:11 i później już kędzierzynianie mieli wyraźną przewagę. Ich mocną stroną była zagrywka.

W trzecim secie PGE Skra musiała ustabilizować swoją grę, by zagrozić przeciwnikom. I faktycznie, od początku wciąż bełchatowianie napierali zagrywką, a przy serwisie Dusana Petkovicia wyszli na prowadzenie 7:5. Gospodarze jednak szybko się odegrali, a przy stanie 10:8 trener Michał Mieszko Gogol poprosił o czas. Gościom dalej przydarzały się błędy. Grupa Azoty ZAKSA w sobotę była lepiej dysponowana i zasłużenie zwyciężyła 3:0.