Autor:pah
  19.03.2021 godz. 19:13

O 11. miejsce w PlusLidze: Cerrad Enea Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:0

Siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom zrobili krok w kierunku zajęcia jedenastego miejsca w PlusLidze. Radomianie pokonali w piątek w trzech setach Cuprum Lubin, a jedenasta drużyna w PlusLidze zostanie wyłoniona w systemie "mecz i rewanż". Jeśli w Lubinie gospodarze wygrają 3:0 lub 3:1 to decydować będzie tzw. złoty set.

Kto był faworytem tej rywalizacji przed rozpoczęciem dzisiejszego meczu? Trudno było wskazać, bo obie drużyny w sezonie zasadniczym wygrywały u siebie - Cerrad Enea Czarni 3:1, a Cuprum 3:0. W tabeli wyżej byli jednak lubinianie, którzy wyprzedzili ekipę z Radomia o sześć punktów.

Na boisku w piątek nie było widać, by to lubinianie byli wyżej w tabeli. W pierwszych dwóch setach walki wprawdzie nie brakowało, ale widać było przewagę radomskiej drużyny, w której świetnie grali m.in. Dawid Konarski, wybrany najlepszym graczem spotkania, czy Brenden Sander. Obaj byli nie do zatrzymania w ataku dla lubińskiego zespołu. Po dwóch partiach, wygranych 25:21 i 25:22, Cerrad Enea Czarni prowadzili 2:0.

W trzeciej partii radomska drużyna już wręcz zdemolowała rywali, bawiąc się siatkówką. Po lubińskiej stronie widać było już brak wiary, więc trzeci set skończył się bardzo wysokim zwycięstwem gospodarzy - 25:13.

Mecz rewanżowy odbędzie się 28 marca w Lubinie. Relację punkt po punkcie i statystyki z dzisiejszego spotkania można znaleźć tutaj.