Autor:Kamil Składowski, fot. Cuprum Lubin
  05.03.2021 godz. 19:50

Piątek z PlusLigą: Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3


Gospodarze po tej porażce stracili już nawet matematyczne szanse na udział w fazie play-off, mimo osłabienia goście zainkasowali trzy punkty.

Statystyki meczu: https://www.plusliga.pl/games/id/1101166.html#stats

W szesnastu dotychczas rozegranych spotkaniach, 11 razy wygrywali jastrzębianie. Goście triumfowali w pięciu ostatnich starciach z Cuprum.

Przed startem dzisiejszego spotkania okazało się, że goście przystąpią do walki osłabieni – z powodu przeziebienia nie będzie mógł wystąpić Tomasz Fornal, a kontuzjowani są także Rafał Szymura i Yacine Louati. W związku z tym trener Andrea Gardini musiał szukać wyjątkowych rozwiązań. Obok młodego Michała Gierżota wystawił jako przyjmującego nominalnego drugiego atakującego – Jakuba Buckiego. Goście w pierwszym secie, pomimo nietypowego zestawienia, radzili sobie nieźle i wypracowali przewagę. Lubinianie nie poddawali się i potrafili odrobić straty, doprowadzając do ciekawej końcówki. W niej najpierw asa serwisowego posłał Wojciech Ferens, po chwili Lukas Kampa zagrał dwie kapitalne zagrywki i to goście wygrali pierwszą partię.

Na drugą odsłonę nie wyszedł już kontuzjowany Ronald Jimenez, którego udanie zastąpił Adam Lorenc – szczególnie w polu zagrywki drugi atakujący Cuprum spisywał się rewelacyjnie i przyczynił się do tego, że lubinianie mieli swoje szanse, by wyrównać stan meczu. Dali się jednak dogonić, a w walce na przewagi świetnie się spisał atakujący jastrzębian Mohamed Al Hachdadi, który dwukrotnie kończył kluczowe piłki.

W trzecim secie jastrzębianie od początku narzucili swój styl gry – kapitalnie zagrywał i atakował Al Hachdadi, który pozwolił swojej drużynie wypracować kilkupunktową przewagę. Jastrzębski zagrywał bombę za bombą i prowadził już 13:8. Goście nie oddali już prowadzenia do końca seta i wygrali po raz dwudziesty w sezonie zasadniczym. Lepszym dorobkiem może się pochwalić tylko Grupa Azoty ZAKSA, a jastrzębianie szykują się już do rozgrywanego w przyszły weekend turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski.

MVP meczu: Mohamed Al Hachdadi (Jastrzębski Węgiel).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...