Autor:RM
  27.02.2021 godz. 20:11  |   0

Sobota z PlusLigą: Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3

W meczu XXI kolejki PlusLigi: Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie 2-3  (23:25, 19:25, 25:23, 25:21, 11:15). MVP Piotr Orczyk.

Do połowy pierwszego seta inicjatywa należała do ekipy z Zawiercia. Goście imponowali skuteczną zagrywką, bardzo dobrze spisywali się w kontrach. Zespół Igora Kolakovica prowadził 15:11 i… oddał inicjatywę rywalom. Ci zdobyli cztery punkty z rzędu i wrócili do gry. Z każdą kolejna akcją ekipa z Nysy zaczęła przejmować inicjatywę. Stal prowadząc 21:19 wydawało się, że jest na dobrej drodze do wygrania seta, ale nagle coś zacięło się w szeregach gospodarzy. Mieli oni duże problemy z zagrywką Marcina Kani i ekipa z Zawiercia wyszła na prowadzenie 23:21, którego już nie oddała do końca. W kolejnej partii przewaga gości była jeszcze większa. Zespół trenera Kolakovica rozpoczął od prowadzenia 8:1, a za chwilę zrobiło się 11:2. Gospodarze za sprawą wprowadzonego Michała Filipa nieco odrobili strat ale nie na tyle, żeby poważnie zagrozić „Jurajskim Rycerzom”. Zdecydowanie bardziej emocjonujący był set trzeci. Przez długi czas żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi i trwała walka punkt z punkt. W końcówce gospodarze z sprawą Michała Filipa wypracowali sobie dwa „oczka” przewagi i nie oddali już do końca. Do połowy IV seta trwała wyrównana walka, później z każdą akcją coraz pewniej i skuteczniej grali gospodarze budując sukcesywnie przewagę (13:11, 15:12, 19:13, 24:18). W tie-breaku niemal od samego początku nieznacznie przeważali goście. Po autowym ataku Mateusz Malinowskiego Stal wyszła na prowadzenie 11:10 i… do końca już nie zapunktowała, popełniając błędy. Goście świetnie spisywali się w bloku i defensywie i sięgnęli po zwycięstwo. Z kolei dla gospodarzy był to dziewiąty przegrany tie-break w tym sezonie.