Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-
Cerrad Enea Czarni Radom
Indykpol AZS Olsztyn
PGE Skra Bełchatów
Asseco Resovia Rzeszów
Cuprum Lubin
GKS Katowice
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-
MKS Będzin
Stal Nysa
Asseco Resovia Rzeszów
PGE Skra Bełchatów
Cerrad Enea Czarni Radom
Jastrzębski Węgiel
Aluron CMC Warta Zawiercie
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
Ślepsk Malow Suwałki
Trefl Gdańsk
Jastrzębski Węgiel
Aluron CMC Warta Zawiercie
GKS Katowice
Indykpol AZS Olsztyn
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-
Cuprum Lubin
Stal Nysa
Aluron CMC Warta Zawiercie
PGE Skra Bełchatów
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
Ślepsk Malow Suwałki
MKS Będzin
Cuprum Lubin
Jastrzębski Węgiel
Ślepsk Malow Suwałki
Stal Nysa
GKS Katowice
Cerrad Enea Czarni Radom
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
Trefl Gdańsk
Aluron CMC Warta Zawiercie
Indykpol AZS Olsztyn
Asseco Resovia Rzeszów
PGE Skra Bełchatów
MKS Będzin
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn -
Aluron CMC Warta Zawiercie
Jastrzębski Węgiel
Trefl Gdańsk
zw. meczu nr 25
zw. meczu nr 26
We wtorkowy popołudnie BBTS Bielsko-Biała we własnej hali podejmie Aluron CMC Wartę Zawiercie w ramach ćwierćfinałowego meczu TAURON Pucharu Polski 2021. Transmisja meczu na antenie Polsatu Sport o godzinie 20.30.
Drużyna BBTS Bielsko-Biała bardzo dobrze spisuje się na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Może pochwalić się siedemnastoma zwycięstwa z rzędu w rundzie zasadniczej. Do tego w grudniu obroniła Puchar TAURON 1. Ligi Mężczyzn, dwukrotnie po zaciętych meczach pokonując BKS Visłę Bydgoszcz. Zatem bielszczanie mają już pierwsze trofeum na swoim koncie. Jednak nie powieedzieli jeszcze ostatniego słowa.
- Myślę, że 1. Liga jest w tym sezonie mocniejsza niż poprzednie. Zawsze było tak, że jeden, dwa zespoły były mocne i grały o awans. Teraz takich drużyn jest kilka i każdy pokazuje, że chce walczyć. Marketingowo kilka ekip jest na bardzo wysokim poziomie, organizacyjnie to wszystko fajnie wygląda. Pojawiają się zawodnicy, którzy niekoniecznie są niechciani w PlusLidze, ale którzy po prostu chcą grać w 1. Lidze, bo tu można coś wygrać. Wiadomo, poziom sportowy jest troszeczkę inny, ale myślę, że dla kibiców dobrze, że te rozgrywki i chociażby Puchar TAURON 1. Ligi są pokazywane w telewizji. My też jesteśmy za to wdzięczni, bo myślę, że jeżeli te mecze nie byłyby w telewizji, to trochę bylibyśmy zapomniani, a tak to naprawdę w 1. Lidze można się pokazać - powiedział Jarosław Macionczyk, rozgrywający zespołu po triumfie w Pucharze TAURON Ligi.
Aktulanie podopieczni Harry'ego Brokkinga zajmują 3. miejsce w tabeli TAURON 1. Ligi. Przyświeca im jasny cel - zrobią wszystko, co w ich mocy, aby na koniec tegorocznych rozgrywek awansować do PlusLigi.
- Chcemy w zdrowiu dokończyć ten sezon i tego sobie życzymy. Oczywiście będziemy walczyć o awans, ale o ten awans walczą niemal wszystkie zespoły, które grają w tej lidze. Część drużyn jest już pogodzona z celami, o jakie będzie grać. My będziemy walczyć do końca. Chcemy wygrywać do końca, chcemy wygrać ligę. Takie jest nasze nastawienie i mówimy o tym otwarcie. W Bielsku-Białej jest fajny klimat dla siatkówki i to miasto zasługuje na PlusLigę. Póki co, jeszcze niczego nie wygraliśmy poza Pucharem TAURON 1. Ligi. To faza play-off zadecyduje o tym, kto awansuje do PlusLigi - podkreślił Macionczyk.
Zanim bielszczanie skupią się na przygotowaniach do fazy play off i bezpośredniej walce o powrót do ekstraklasy, czeka ich ćwierćfinałowe spotkanie w TAURON Pucharze Polski. Przeciwnikiem BBTS-u będzie Aluron CMC Warta Zawiercie.
Warto dodać, że to trzeci sezon z rzędu, kiedy BBTS Bielsko-Biała wystąpi w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski 2021. Tym razem bielszczanie zmierzą się z drużyną Aluronu CMC Warty Zawiercie. Zespół Jurajskich Rycerzy plasuje się obecnie na siódmym miejscu w plusligowej tabeli (38 punktów w 22 meczach), ostatni mecz ekipa Igora Kolakovicia rozegrała 9 lutego z Asseco Resovią Rzeszów, ulegając rzeszowianom na własnym terenie 0:3.
Początek tego ćwierćfinałowego starcia we wtorek 16 lutego o godzinie 17.30. Transmisja spotkania na antenie Polsatu Sport.
Program 1/4 TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2021
16 lutego (wtorek)
godz. 17.30 BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie
godz. 20.30 BKS Visła Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel
17 lutego (środa)
godz. 17.30 PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk
godz. 20.30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
Jedziesz samochodem? Nie możesz oglądać meczu, ale z chęcią posłuchasz na żywo?
Pobierz naszą aplikację mobilną z funkcją czytania wyniku!
Na dodatek będą go podawać Karol Kłos z PGE Skry Bełchatów i jedna z największych gwiazd kobiecej siatkówki ostatnich lat – Ania Werblińska. Pobierz, posłuchaj, kibicuj PlusLidze i Lidze Siatkówki Kobiet.
Dołącz do rozmowy o tej wiadomości na forum