Autor:RM
  13.02.2021 godz. 16:25  |   41

Sobota z PlusLigą: Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 3:1

W meczu XXI kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 3-1 (25:16, 25:27, 25:17, 25:23). MVP Karol Butryn.

W inauguracyjnej partii rzeszowianie w miarę szybko zbudowali przewagę, którą później sukcesywnie powiększali. Gra resoviaków opierała się praktycznie na skrzydłach, gdzie świetnie dysponowani byli Klemen Cebulj (80 proc skuteczności) i Karol Butryn (86). Gospodarze też mocno we znaki dawali się rywalom zagrywką (5 asów). Drugi set był już zdecydowanie bardziej emocjonujący. Od początku to stroną dyktującą warunki byli goście, którzy świetnie radzili sobie w obronie i kontratakach (3:5, 5:8, 5:10). Resoviacy ruszyli do odrabiania strat i wydawało się, że na samym finiszu dopną swego. Po serii zagrywek Timo Tammemy gospodarze wyszli na prowadzenie 22:21, a za chwilę mieli dwie piłki setowe. Nie zdołali ich wykorzystać, za to rywale przy drugim setbolu postawili kropkę nad i. Z kolei III set jedynie na początku był wyrównany. W połowie miejscowi wzmocnili zagrywkę i odskoczyli na bezpieczny dystans. W IV secie walka rozgorzała na całego. Po stronie ekipy z Lubina przez długi czas nie do zatrzymania był Jimenez. W końcówce goście wygrywali 21:19 ale to rywale popisali się skutecznym finiszem i przy drugiej piłce meczowej postawili kropkę nad i.