Autor:RM
  10.02.2021 godz. 16:23  |   1

Środa z PlusLigą: Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:1

W meczu XII kolejki PlusLigi: Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3-1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:14). MVP Wojciech Żaliński.

Po wyrównanym początku inauguracyjnej partii, z czasem zarysowała się przewaga olsztynian. Rywale nie dawali za wygraną i w połowie seta zdołali doprowadzić do remisu. W decydującym momencie dzięki skutecznym atakom Damiana Schulza i Wojciecha Żalińskiego gospodarze znów wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Drugiego seta GKS rozpoczął od prowadzenia 3:0 i niemal przez całą tę cześć meczu utrzymywała 3-4 punktowy dystans. Olsztynianie ruszyli w pogoń ale popełniali za dużo niewymuszonych błędów. Z kolei trzecia partia była najbardziej zacięta i trzymała w napięciu do samego końca. Wcześniej żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na znaczącą przewagę. Ma samym finiszu miejscowi popisali się punktową serią i wygrywali 24:21. Katowiczanie za sprawą Wiktora Musiała i Kamila Kwasowskiego obronili dwie piłki setowe, ale na więcej gospodarze już nie pozwolili, a tę część meczu zakończył Ruben Schott. W partii numer cztery olsztynianie poszli za ciosem i od samego początku dyktowali warunki (5:2, 8:4, 14-9, 19-13) i sięgnęli po komplet punktów.