Autor:redakcja
  28.01.2021 godz. 12:41

Czwartek z CEV Ligą Mistrzów: PGE Skra Bełchatów - Fenerbahce HDI Stambuł 3:1


PGE Skra Bełchatów pokonała Fenerbahce HDI Stambuł 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:20) w meczu grupy A turnieju Ligi Mistrzów w Bełchatowie i zajęła w tabeli drugie miejsce. Oznacza to, że będzie miała szansę awansu do najlepszych ośmiu drużyn w Europie.

Gospodarze wcześniej stracili szanse na awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie A. Walczyli o kwalifikację z drugiej pozycji. Wczoraj PGE Skra straciła seta w grze z belgijskim zespołem. - Nie był to łatwy mecz. Nasi przeciwnicy pokazali sporo energii, pozytywnych rzeczy. Na początku nie byliśmy skupieni na tym meczu. Potem zaczęliśmy grać naszą siatkówkę i wygraliśmy - mówił po tamtym spotkaniu zawodnik bełchatowian Dusan Petković.

Doskonale znany z boisk PlusLigi Hidalgo Oliva praktycznie nie mylił się w pierwszym secie. Co chwila nękał przyjęcie i obronę gospodarzy. Oni cały czas gonili wynik. Najmniejsz różnica była przy stanie 17:18 i 22:23. Jednak turecka drużyna pewnie wygrała końcówkę.

Bełchatowianie stanęli pod ścianą. Porażka w drugim secie stawiała ich w bardzo trudnej sytuacji w walce o awans do ćwierćfinału. Dlatego od pierwszych piłek grali mocno skoncentrowani. Na początku serią zagrywek poipisał się Bieniek. PGE Skra prowadziła. Jednak w środkowej fazie goście odrobili straty i zaczęli przejmować inicjatywę. Po serii pięciu punktów było 18:14. Polski zespół pewnie wyrównał stan meczu.

Trzecia partia należała również do PGE Skry, która z akcji na akcję grała coraz lepiej. Dobrze zagrywali Ebadipour i Petković. To właśnie przy serwisie Serba PGE Skra wyszła na wysokie, sześciopunktowe prowadzenie (15:9) i pewnie zwyciężyła. Czwarty set został również pewnie wygrany.. Nie do zatrzymania w ataku był Sander.

Teraz PGE Skra musi czekać na wyniki innych grup, których turnieje zostaną rozegrane w lutym. Do ćwierćfinału awansują zwycięzcy oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Pierwsze miejsce w grupie A i grę w ćwierćfinale zapewniła już Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Pkt po pkt: https://cevlive.cev.eu/DV_LiveScore.aspx?ID=39320


Statystyki: https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=39320

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...