Autor:RM
  23.01.2021 godz. 14:32  |   13

Sobota z PlusLigą: Jastrzębski Wegiel - Indykpol AZS Olsztyn 3:2

W meczu XXII kolejki PlusLigi: Jastrzębski Wegiel - Indykpol AZS Olsztyn 3-2  (21:25, 20:25, 27:25, 26:24, 15:9). MVP Jurij Gładyr.

Przed dwa pierwsze sety nic nie wskazywało na końcowy sukces gospodarzy. Olsztynianie zdecydowanie dyktowali warunki, świetnie spisywali się w zagrywce i blok i ich przewaga ani na moment nie podlegała dyskusji. Gospodarze nie mieli zdanych argumentów, żeby nawiązać skuteczną walkę. Nieco bardziej wyrównany byłe set numer. Do jego połowy żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Po serii bloków akademicy z Olsztyna objęli prowadzenie 18:15 i nie oddali go już do końca, a znów nie do zatrzymania dla miejscowych był Robert Andringa. Gospodarze poprawili swoją grę w partii numer trzy i wygrywali 8:5. Jednak nie na długo bo rywale znów zaczęli skutecznie zagrywać i blokować i przejęli inicjatywę. Olsztynianie wygrywali 20:18 i wydawało się, że są na dobrej drodze do zamknięcia meczu po trzech setach. Jastrzębianie nie złożyli jednak broni, odrobili straty i za trzecim setbolem dopięli swego. III seta z kolei lepiej zaczęli goście wygrywając 9: 4. Przy prowadzeniu ekipy trenera Daniela Castellaniego 11:6 coś nagle zacięło się w ich grze. Jastrzębianie zdobyli pięć punktów z rzędu i wrócili do gry, bowiem za chwilę wygrywali 22:19. Przyjezdni nie dawali za wygraną i doprowadzili do emocjonującej końcówki, ale zdołali obronić tylko jedną piłkę setową. W tie-breaku gospodarze od samego początku zdecydowanie dyktowali warunki. Świetnie zagrywał Jurij Gładyr i przewaga Jastrzębskiego Węgla rosła jak na drożdżach (5:1, 11:5, 13:8) i losy meczu były już rozstrzygnięte.