Autor:RM
  13.01.2021 godz. 15:25

Środa z PlusLigą: PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 2:3

W meczu XII kolejki PlusLigi: PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 2-3 (17:25, 16:25, 25:16, 25:23, 11:15). MVP Klemen Cebulj.

Jak na ligowy klasyk przystało w Bełchatowie emocji nie brakowało. Choć dwa pierwsze sety zapowiadały bardzo jednostronne widowisko. Resoviacy potężnie i skuteczni bombardowali rywala z pola zagrywki w czym brylowali Klemen Cebulj i Karol Butryn. Ten drugi raz za razem posyłał piłkę z prędkością ponad 120 km na godzinę. Bełchatowienie nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się tak dobrze dysponowanemu przeciwnikowi. Dopiero od III seta role się odwróciły. Gospodarze poprawili zagrywkę, która z kolei u rywali zaczęła szwankować. Bełchatowianie nakręcali się z akcji na akcje i ich przewaga rosła w błyskawicznym tempie. Na boisku po stronie rzeszowian pojawił się na chwilę Paweł Woicki i tym samym doczekał się 500 występu w ekstraklasie. Ogrom emocji był w partii numer cztery, gdzie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (16:12, 17:18, 19:18, 19:20). Przy stanie 20:20 po stronie gospodarzy w ;polu zagrywki pojawił się z kwadratu dla rezerwowych, Dusan Petković i zaczął posyłać potężne bomby. PGE Skra wyszła na prowadzenie 23:20 i wydawało się, że jest już po emocjach. Resoviacy jednak nie odpuścili i doprowadzili za sprawa Klemena Cebulj do remisu 23:23. Ostatnie słowo należało już jednak do miejscowych i zwycięzcę meczu musiał wyłonić tie-break. W nim po wyrównanym początku, w połowie inicjatywę przejęli gości. Przebudził się Karol Butryn, który złapał kryzys od III seta. W kontrataku skuteczny był Cebulj i ekipa z Rzeszowa sięgnęła po wygraną.