Autor:redakcja
  09.01.2021 godz. 16:20  |   7

Sobota z PlusLigą: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Indykpol AZS Olsztyn 3:0

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 26:24, 25:20) w meczu 20. kolejki PlusLigi. MVP Andrzej Wrona.

Stołeczny zespół w ostatnich dniach 2020 roku grał z mocnymi rywalami. Przegrał z Jastrzębskim Węglem 2:3, a z KGrupą Azoty ZAKSĄ 1:3. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego chcą zacząć wygrywać.W starciu z ekipą z Olsztyna na pewno zechcą przerwać słabą passę i odnieść dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. W pierwszym spotkaniu tych drużyn lepsi byli olsztynianie i w sobotnie popołudnie nie zamierzają poddawać się.

Pierwszego seta pewnie wygrali warszawscy siatkarze. Do stanu po 8 oglądaliśmy wyrównaną grę. Następnie stołeczni mieli serię trzech punktów zakończoną kontrą Kwolka. Przewaga VERVY wzrosła do 17:12, a następnie szybko topniała 18:16. Nowakowski pewnie ze środka przerwał serię gości. W końcówce dominowali gospodarze, wykorzystując błędy rywali oraz sami pewnie punktując - Kwolek i Superlak.

Blok na Kapicy, a wcześniej efektowna akcja Grobelnego zakończyła ten wyrównany, od początku do końca, set. Otworzył go mocny atak Wrony. Później oba zespoły odpowiadały na atak atakiem, na błąd błędem. Rzadko której drużynie udawało się uzyskać dwa punkty przewagi. Stołeczni prowadzili 20:18, ale olsztynianie szybko wyrównali.

Trzeciego seta gospodarze znowu pewnie wygrali. Prowadzili praktycznie cały czas m.in. 6:4, 10:7 i 22:19. W końcówce bardzo dobrze grał Kwolek. Mecz zakończył blok na Andrindze.