Autor:Redakcja, fot. Ślepsk Malow
  18.12.2020 godz. 20:18

Piątek z PlusLigą: Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3


To był bardzo ważny mecz Ligi Mistrzów Świata. Obie drużyny muszą gromadzić punkty, by liczyć się w walce o miejsce w fazie play-off. Tym razem jednak słabo dysponowani gospodarze zostali wypunktowani przez efektownie grających rywali z Zawiercia.

Statystyki meczu: https://www.plusliga.pl/games/id/1101008.html#stats

Dotychczas obie drużyny walczyły w lidze tylko dwukrotnie – gospodarze wygrywali we własnych halach. W piątek ta tendencja została przełamana, gdyż zawiercianie wygrali bardzo przekonująco. Każdego z setów zaczynali od mocnego uderzenia, wypracowują sobie kilkupunktową przewagę. Tej do końca już nie oddawali, choć w pierwszej odsłonie zryw Ślepska Malow prawie się powiódł. Doszło do walki na przewagi, lecz Aluron CMC był konsekwentny i wygrał nawet pod naporem rywali.

Trener Andrzej Kowal przez całe spotkanie miał pełne ręce roboty – niemal co chwilę dokonywał zmian, cały czas szukał gracza, który może odmienić sytuację na boisku. Prawda była jednak taka, że Ślepsk w niczym nie przypominał drużyny, która ostatnio odprawiła z kwitkiem Asseco Resovię Rzeszów. Wystarczy powiedzieć, iż trener Kowal zaczął parę przyjmujących Marcin Waliński – Tomas Rousseaux, w kolejnych setach na placu zameldowali się także Jakub Rohnka czy Kevin Klinkenberg. Roszad było więcej, zagrali Paweł Filipowicz, Kacper Gonciarz, Mateusz Sacharewicz czy Patryk Szwaradzki. W każdym z setów był taki moment, gdy suwalszczanie byli w stanie zbliżyć się do rywali, wtedy jednak przyjezdni wrzucali wyższy bieg i odjeżdżali. Kapitalnie w ekipie z Zawiercia prezentowali się wszyscy skrzydłowi, Aluron kontrolował też sytuację na siatce. Wygrał absolutnie zasłużenie, wygrywając po raz dziewiąty w sezonie, podczas gdy Ślepsk przegrał po raz ósmy.

MVP meczu: Garrett Muagututia (Aluron CMC Warta).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy