Autor:redakcja
  07.12.2020 godz. 16:49

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów zaczynają grę w Lidze Mistrzów


Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów zagrały w piątek w PlusLidze. We wtorek spotkają się ponownie, tym razem w turnieju Ligi Mistrzów. W ostatniej potyczce triumfowali 3:2 podopieczni trenera Nikoli Grbicia. Jak będzie tym razem?

- Bełchatowianie ryzykowali na rozegraniu, w serwisie i ataku, co zdecydowanie się opłaciło, szczególnie w czwartym secie, ale koniec końców najlepsza praca jaką zrobiliśmy była w drugim secie. Byliśmy pod kreską, Skra grała dobrze, z silną zagrywką, dobrym przyjęciem, więc naprawdę trudno grało się przeciwko nim, ale my wierzyliśmy do końca i zdołaliśmy wygrać, to był moment przełomowy w tym meczu. Niestety nie zakończyliśmy meczu w czwartej partii, ale wygrywając przeciwko silnemu przeciwnikowi wykonaliśmy dobrą pracę. Teraz musimy się zresetować i myśleć o kolejnym meczu przeciwko nim za kilka dni - komentował na zaksa.pl Nikola Grbić.

Grupa Azoty ZAKSA w jedenastu meczach tego sezonu PlusLigi jeszcze nie przegrała. PGE Skra zwyciężyła w pięciu na dziesięć spotkań. Bełchatowianie do rozgrywek Ligi Mistrzów wracają po rocznej przerwie. Siatkarze ZAKSY w poprzednim sezonie wygrali swoją grupę, a w ćwierćfinale ulegli rosyjskiemu Kuzbassowi Kiemerowo.

Polskie kluby zmierzą się w Kędzierzynie-Koźlu z belgijskim Lindemans Aalst i tureckim Fenerbahce. W tym ostatnim zobaczymy dobrych znajomych z parkietów PlusLigi Salvadora Hidalgo Olivę, Grahama Vigrassa, Nicholasa Hoaga czy Simona Van De Voorde.

Jastrzębski Węgiel miał zagrać w Berlinie m.in. przeciwko słynnemu Zenitowi Kazań ze spisującym się znakomicie w tym sezonie Bartoszem Bednorzem w składzie. Jednak władze JW w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami podjęły decyzję "o rezygnacji z wyjazdu zespołu na turniej. Powodem takiego stanu rzeczy są pozytywne wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w drużynie, niepokojące skutki infekcji u niektórych zawodników oraz zdekompletowany skład."

W grupie B z tego samego powodu wycofał się turecki Arkas Izmir. We wtorek dojdzie do meczu dwóch włoskich potentatów - Cucine Lube Civitanova z zespołem Wilfredo Leona Sir Sicoma Monini Perugia. Trzecim uczestnikiem tej grupy będzie francuski Tours VB.

Kolejny polski uczestnik LM VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra od 15 do 17 grudnia w Roeselare.

Tegoroczne rozgrywki fazy grupowej Ligi Mistrzyń, ze względu na pandemię koronawirusa, odbywają się w nowym systemie. Zamiast klasycznych mecz-rewanż, czyli każdy gra z każdym na wyjeździe i w roli gospodarza, Europejska Konfederacja Siatkówki zdecydowała się na rozegranie dwóch turniejów.Zespoły z Bełchatowa, Kędzierzyna-Koźla i Warszawy zostały bezpośrednio zakwalifikowane do fazy grupowej, jastrzębianie musieli przebijać się przez kwalifikacje.

Dwadzieścia zespołów zostało podzielonych na pięć grup. Zwycięzcy oraz trzy kluby z drugich miejsc z najlepszym bilansem awansują do ćwierćfinału.

Terminarz i plan transmisji turnieju grupy A Ligi Mistrzów (8–10 grudnia, Kędzierzyn-Koźle):

8 grudnia
Lindemans Aalst – Fenerbahce HDI Stambuł (wtorek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

9 grudnia
Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów (środa, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
Fenerbahce HDI Sigorta – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

10 grudnia
Fenerbahce HDI Sigorta – PGE Skra Bełchatów (czwartek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lindemans Aalst (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

Turniej rewanżowy 26-28 stycznia w Bełchatowie.

Szczegóły; https://www.cev.eu/Competition-Area/competition.aspx?ID=1259&PID=2001

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...