Autor:RM
  06.12.2020 godz. 14:27  |   7

Niedziela z PlusLigą: Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice 3:0

W meczu XVI kolejki PlusLigi: Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice 3-0 (25:13, 25:23, 25:19). MVP: Fabian Drzyzga.

W inauguracyjnej partii przewaga resoviaków nie podlegała dyskusji. Świetnie radzili sobie w zagrywce (4 asy serwisowe Cebulja) i ich przewaga rosła w błyskawicznym tempie.Po takim laniu katowiczanie nie zwiesili głów i przez długi czas nadawali ton wydarzeniom w II partii. Zaczęli coraz lepiej zagrywać, poprawili przyjęcie i zaczęli budować przewagę. Prowadząc 19:15 wydawało się, że są na dobrej drodze do wygrania seta, tym bardziej, że resoviacy zaczęli popełniać sporo błędów. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięli Drzyzga i Cebulj. Ten pierwszy rozpoczął serię skutecznych zagrywek, a Słoweniec praktycznie nie mylił się w ataku. Gospodarze błyskawicznie odrobili starty i na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy (19:19), a za chwilę Asseco Resovia wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca. III set od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy.