Autor:redakcja
  15.11.2020 godz. 19:47  |   1

Niedziela z PlusLigą: Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:0

Jastrzębski Węgiel pokonał Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:15, 28:26) w meczu 13. kolejki PlusLigi. MVP Jurij Gładyr

Miedziowi w ostatniej kolejce odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie – pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:0 i dziś chcieli przedłużyć zwycięską passę, lecz pokonanie Jastrzębskiego Węgla nie będzie łatwe. Zespół Luke’a Reynoldsa w ligowej tabeli zajmuje 2. miejsce z bilansem 7 zwycięstw i 1 porażki. Goście jednak pokazali już nie raz, że potrafią walczyć z mocnymi zespołami – świadczą o tym sety urwane PGE Skrze Bełchatów czy Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, a także punkt wywalczony w meczu z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. To pokazuje, że w niedzielę spodziewać się można było ciekawego starcia. Było, ale tylko w trzecim secie.

Pierwszego seta pewnie wygrali gospodarze. Objęli prowadzenie 3:0, a mocnym współautorem tego był Jurij Gladyr. Zawodnik ten w dalszej części meczu również wyróżniał się. Cuprum wyrównało na 4:4, ale dalej już dominowali jastrzębianie. Po kolejnej bombie Gladyra było 15:8. Pod koniec seta akcje Jimeneza zmniejszyły straty gości.

W drugim secie Cuprum prowadziło 12:8 i od tego momentu zdobyło do końca trzy punkty. Gospodarze szybko wrócili do swojej dobrej gry i pewnie wygrali. Ich rywale słabo spisywali się w ataku. Nie byli w stanie dorównać świetnie dysponowanym jastrzębianom.

Jurij Gładyr zakończył asem serwisowym trzeciego seta, wykorzystując trzecią piłkę meczową. Ta partia była zdecywanie najciekawsza i przy odrobinie szczęścia gracze Cuprum mogli przedłużyć spotkanie. Goście długo dotrzymywali kroku przeciwnikom. Jastrzębianie prowadzili 14:10, ale goście nie rezygnowali i wyrównali 19:19. Po raz pierwszy w tym spotkaniu doszło do emocjonującej końcówki seta. Gospodarze mieli piłkę meczową przy stanie 24:23, ale doszło na przewagi. Po asie serwisowym Jimeneza goście mieli piłkę setową 24:25.