Autor:redakcja
  15.11.2020 godz. 12:24  |   25

Niedziela z PlusLigą: MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3

MKS Będzin przegrał z PGE Skrą Bełchatów 0:3 (17:25, 17:25, 22:25) w meczu 13. kolejki PlusLigi. MVP Kacper Piechocki. Zespół gości mocnym akcentem wrócił do rywalizacji.

Gospodarze grali ostatnio bardzo dużo, w czwartek przegrali u siebie ze Ślepskiem Malow Suwałki 0:3. W poniedziałek mieli zwycięskie, pięciosetowe starcie ze Stalą Nysa. Gracze z Bełchatowa wrócili do rywalizacji po miesięcznej przerwie i ich forma była niewiadomą.

Pierwszy set już sporo wyjaśnił na temat dyspozycji zespołu gości, którzy pewnie wypunktowali będzinian. PGE Skra objęła prowadzenie 5:1, a dobrymi akcjami popisywał się Bartosz Filipiak. Zawodnik ten zdobył w pierwszej partii cztery punkty. O jeden więcej miał Mateusz Bieniek. Przewaga bełchatowian ani przez moment nie podlegała dyskusji, a ostatni punkt zdobył Karol Kłos.

Drugi set rozpoczął się od błędu gospodarzy i następnie bełchatowianie przejęli inicjatywę. Zaprezentowali, tak jak w pierwszym secie, swoje wysokie walory w ataku i przyjęciu. Grali pewnie i spokojnie wygrali drugą parti. Po raz kolejny kropkę nad i postawił Karol Kłos.

Trzecią partię mocnym atakiem rozpoczął Filipiak. Kolejny punkt dla gości zdobył Kłos, który praktycznie nie mylił się na środku w tym spotkaniu. PGE Skra powiększała przewagę w kolejnych akcjach. Gdy była ona już wysoka, to trener Gogol dał szansę graczom rezerwowym. Prowadzenie gości zmniejszało się, ale wygrana nie była zagrożona.