Autor:redakcja
  07.11.2020 godz. 20:04

Sobota z PLusLigą: Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:0


Trefl Gdańsk pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (36:34, 25:14, 25:20) w meczu 12. kolejki PlusLigi. MVP Pablo Crer.

Po zwycięstwie nad VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa przed Treflem Gdańsk domowe starcie ze Ślepskiem Malow Suwałki. To spotkanie zakończy dla gdańszczan maraton grania co trzy dni. Przez ostatnie dwa tygodnie podopieczni Michała Winiarskiego rozgrywają aż pięć meczów.

Porównując obecną sytuację obu drużyn w tabeli, Trefl ma dwa punkty więcej od suwalczan, przy o jednym więcej rozegranym meczu i zajmuje trzecią pozycję wobec siódmej Ślepska Malow. Jak podkreśla atakujący gdańszczan w tym sezonie trzeba się jednak skupiać przede wszystkim na sobie.

– Mamy teraz takie czasy, że możesz grać trzy mecze w ciągu siedmiu dni, ale możesz też pauzować dwa tygodnie. Każdy z zespołów ma swoje mniejsze bądź większe problemy, także my musimy skupić się na sobie, na swoim graniu. Myślę, że jeśli zagramy na swoim odpowiednim poziomie, to powinno być dobrze – uważa Bartłomiej Lipiński.

Było dobrze - tak można podsumować zdobycie kompletu punktów. Pierwszy set mógł rozpalić każdego kibica. W tym fragmencie mieliśmy wszystko. Ostatecznie cieszyli się gospodarze. Oni częściej mieli przewagę. Prowadzili m.in. 17:14 i 21:19, ale pierwszą piłkę setową mieli przyjezdni. Później oglądaliśmy twardą walkę, którą zakończył as serwisowy Lipińskiego. Dwa kolejne sety były już pod dyktando gdańszczan. W drugiej partii od stanu po 10, dzięki dobrej grze prowadzili 20:14 i losy rywalizacji był w tym momencie przesądzone. W trzeciej partii przewaga podopiecznych trenera Michała Winiarskiego była mniejsza, ale wystarczająco pewna, żeby mówić o spokojnej wygranej.

Pkt po pkt: https://www.plusliga.pl/games/id/1101068.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.plusliga.pl/games/id/1101068.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...