Autor:RM
  25.09.2020 godz. 20:11  |   0

Piątek z PlusLigą: Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:1

W meczu III kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał Cuprum Lubin 3-1 (16:25, 25:18, 25:15, 25:18). MVP: Bartłomiej Lipiński. Dla zespołu trenera Michała Winiarskiego to już drugie zwycięstwo za trzy punkty.

Początek meczu nie wskazywał, że gdańszczanie sięgną po kolejny komplet punktów, bo to ekipa z Lubina zdecydowanie dyktowała warunki. Goście bardzo dobrze zagrywali, blokowali, a każdą kontrę zamieniali w punkt. Nie do zatrzymania był Kolumbijczyk, Ronald Jimenez. Lubinianie raz za razem mocno blokiem dawali się we znaki Mariuszowi Wlazłemu, a ich przewaga rosła jak na drożdżach (7:3, 10:5, 15:6, 20:10. Wydawało się, tak świetnie dysponowany zespół z Dolnego Śląska pójdzie za ciosem w kolejnym secie. Tak się jednak nie stało. Gdańszczanie uporządkowali grę, poprawili przyjęcie, zaczęli skutecznie zagrywać i przejmować inicjatywę. W ekipie z Lubina z powodu kontuzji pleców boisko musiał opuścić Kolumbijczyk, Jimenez. Z Cuprum jakby uszło powietrze i goście nie byli już w stanie skutecznie przeciwstawić się rywalom. Choć III seta zaczęli od prowadzenia 4:1, ale w połowie już inicjatywę przejęli gdańszczanie, którzy rozkręcali się na dobre. Szybko uzyskali bezpieczny dystans. Trefl poszedł za ciosem w czwartym secie, gdzie już na początku wypracował przewagę i z dużą łatwością punktował rywala.