Autor:Redakcja
  11.09.2020 godz. 14:35  |   21

Piątek z PlusLigą: Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

Stal Nysa przegrała z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 19:25, 13:25, 16:25 w meczu inaugurującym sezon PlusLigi 2020/21. MVP Łukasz Kaczmarek.

Na ten moment czekała cała siatkarska Polska. Po pół roku znowu jesteśmy na boiskach PlusLigi. Jej beniaminek, który wracił do najwyższej klasy rozgrywkowej po 15 latach, podejmował wielokrotnego mistrza kraju. Derby Opolszczyzny wielokrotnie były pełne emocji i dobrej siatkówki. Zdecydowanym faworytem spotkania byli goście i oni odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Gospodarze mieli tylko obiecujący początek. Następnie gra toczyła się już do jednej bramki.

Pierwszy punkt w nowym sezonie zdobyli goście po autowym ataku M'Baye. Następnie były dwa bloki kędzierzynian i gospodarze przegrywali 0:3. Szybko jdnak gra wyrownała się i często na tablicy widzieliśmy wynik remisowy - 9:9 i 14:14. Kolejne akcje dały już wyraźne prowadzenie Grupie Azoty ZAKSA i duża w tym była zasługa Aleksandra Śliwki 15:19. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia spokojnie punktowali sąsiadów zza miedzy i zasłużenie objęli prowadzenie w meczu. Gospodarze popełnili 7 błędów na zagrywce.

Losy drugiego seta potoczyły się jeszcze szybckiej niż pierwszego. Na początku siatkarze Stali dotrzymywali kroku bardziej utytułowanemu rywalowi, który prowadził 6:4. Szybko jednak przewaga kędzierzynian wzrosła do 13:6. Gospodarzom wychodziły tylko pojedyncze akcje. Poczynania Grupy Azoty ZAKSA były powtarzalne i regularne. Prowadzenie szybko wzrosło do 10 pkt i tym razem oglądaliśmy klasyczny siatkarski nokaut.

Trzeci set znowu należał do gości. Na początku tej partii błyszczał Aleksander Śliwka, który wyraźnie dotrzymywał kroku Kaczmarkowi w rywalizacji o statuetkę dla najlepszego gracza meczu. Grupa Azoty ZAKSA spokojnie i swobodnie wygrała ostatniego seta i cały mecz.