Autor:Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie, redakcja
  21.08.2020 godz. 12:07

Mocny turniej w Bełchatowie


Dzisiaj w hali Energii w Bełchatowie rozpocznie się Jubileuszowy Turniej z udziałem gospodarzy, Aluronu CMC Warty Zawiercie, Jastrzębskiego Węgla i Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Wśród Jurajskich Rycerzy możemy znaleźć zawodników z bełchatowską przeszłością. W kartach bełchatowskiego klubu zapisali się Grzegorz Bociek, Piotr Orczyk i Patryk Czarnowski. Ważna rolę w żółto-czarnej historii odegrał dyrektor zarządzający Aluron CMC Warta Zawiercie, Sebastian Gaszek, który pracował w klubie z Bełchatowa przez 13 lat i odnosił ze PGE Skrą wiele sukcesów.

Patryk Czarnowski zapisał się w kartach historii klubu PGE Skry, jako zdobywca mistrzostwa Polski. Co dla niego znaczy Jubileusz Skry?

– 90 lat istnienia o czymś świadczy. Z tego tytułu mogę pogratulować władzom i zawodnikom klubu za to, że jest on renomą jeśli chodzi o polską siatkówkę. Byłem zawodnikiem PGE Skry Bełchatów przez dwa sezony, udało mi się wtedy w ich barwach zdobyć mistrzostwo Polski i jestem z tego dumny. Do głowy przychodzą mi na myśl same miłe wspomnienia związane z tym klubem – mówi Patryk Czarnowski.

Dla Aluronu CMC warty mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ będzie trzecim sparingiem przed nowym sezonem Plusligi. Dwa poprzednie z katowiczanami Jurajscy Rycerze wygrali, jak będzie teraz w mocno obsadzonym turnieju w Bełchatowie?

– Mimo, że drużyny przed nami mają wieloletnie historie, mocne doświadczenie to nie zapominajmy, że jest to turniej, a tam zdarzyć się może wszystko. Dzisiejsza rozgrywka jest dla nas okazją do lepszego przygotowania się do zbliżającego sezonu. Wynik nie jest dla mnie najważniejszy, liczy się przełożenie wykonanej pracy, którą do tej pory wspólnie wykonaliśmy – kończy Patryk Czarnowski.

Wszystkie spotkania z Bełchatowa będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.

Plan Jubileuszowego turnieju PGE Skry Bełchatów:
21.08.2020 – piątek
15:00 PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel
17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

22.08.2020 – sobota
10:00 mecz o 3. miejsce
12:30 finał


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...