Autor:RM, Fot. Piotr Sumara
  07.08.2020 godz. 21:50

Asseco Resovia liczy na wygraną w PreZero Grand Prix


Siatkarze Asseco Resovii liczą na sukces w finałowym turnieju PreZero Grand Prix. Zespół w porównaniu z eliminacjami w Krakowie wzmocnili kolejni dwaj zawodnicy z pierwszego składu.

- Jedziemy w dobrych nastrojach i chcemy wygrywać – mówi prezes Asseco Resovii Piotr Maciąg. – Wyruszyliśmy w piątek rano i pewnie jeszcze tego samego dnia będziemy mieli trening w Gdańsku. Dodatkowo do czwórki z pierwszego składu, która grała w eliminacjach w Krakowie, doszli Jefrey Jendryk II i Damian Domagała. Zespół prowadzić będzie Alek Achrem. Dobrze zaczął w Krakowie i liczymy, że też z sukcesem zakończy w Gdańsku. Zaczynamy rywalizację od ćwierćfinału z Jastrzębskim Węglem, a w przypadku wygranej, w co mocno wierzę, w sobotnim półfinale zagramy ze zwycięzcą z pary GKS Katowice z MKS-em Będzin –dodaje prezes. Asseco Resovię w Gdańsku oprócz ww. dwójki reprezentować będą: Paweł Woicki, Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Krulicki i Bartosz Mariański oraz juniorzy z AKS-u: Miłosz Iszczuk, Oskar Krzyżak, Radosław Puczkowski, Maciej Zając, Mikołaj Być, Filip Bernadzik, Marek Domin i Oliwier Kowalik.

W Asseco Resovii już podjęto decyzję i poinformowano o zasadach sprzedaży karnetów na sezon 2020/2021 (klub postanowił obniżyć ich ceny), choć jak przyznaje prezes Piotr Maciąg w klubie są też przygotowani na ewentualną sytuację, którą byłaby gra przy pustych trybunach. - Cały czas zakładamy, że rozgrywki PlusLigi odbędą się z kibicami, bo to jest jedyna droga do tego żeby działać. Postępujemy zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Sportu - mówi prezes Asseco Resovii i dodaje. - Oczywiście, że w przypadku, kiedy by się okazało, że koronawirus  spowoduje zamknięcie hal, to znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie dla kibiców, którzy kupili karnety. Nie zakładamy jednak takiego czarnego scenariusza. Tak więc ruszamy ze sprzedażą karnetów, działamy zgodnie z planem, czyli przygotowujemy się na wrześniową inaugurację PlusLigi. Na ten moment nic nie wskazuje żeby coś złego miało się stać. Zdajemy sobie sprawę, że są to trudne czasy. Gdybyśmy wspólnie wszyscy założyli w Polsce, że czeka nas apokalipsa, to w ogóle ten sport nie miałby sensu i powinniśmy przestać trenować. My normalnie przygotowujemy się do sezonu, który zgodnie z najnowszymi wytycznymi ze szczebla państwowego ma być rozegrany z połową publiczności na trybunach – mówi prezes Maciąg.

Na meczach na Podpromiu, jeśli nic się nie zmieni, będzie obowiązywać ograniczona liczba pojemności (50 proc.), a miejsca dostępne dla kibiców będą wyznaczane przez tzw. zasadę „szachownicy”. Powoduje to konieczność anulowania prawa do rezerwacji miejsca zajmowanego w poprzednich sezonach. Asseco Resovia, jak można przeczytać w komunikacie klubu, chce docenić swoich stałych kibiców i postanowiła przyznać pierwszeństwo zakupu karnetu na sezon 2020/2021 posiadaczom karnetów na sezon 2019/2020. Pierwszy etap rezerwacji karnetów na sezon 2020/2021 przeznaczony będzie wyłącznie dla posiadaczy karnetów z poprzedniego sezonu, którzy otrzymają zniżkę w wysokości 50 złotych. Rozpocznie się on 18.08. o godzinie 18, a zakończy 25.08. o godzinie 15. Zarezerwowane karnety, które nie zostaną zapłacone do 25.08., przejdą do II etapu rezerwacji, przeznaczonego dla wszystkich kibiców. W II etapie rezerwacja rozpocznie się 1 września o godz. 18 i potrwa do 5 września do godz. 15. Karnety w tym etapie rezerwacji należy wykupić do 5 września. Brak opłacenia karnetu spowoduje, że zarezerwowane miejsce będzie przeznaczone do sprzedaży biletowej. Rezerwacji karnetów można dokonywać wyłącznie drogą elektroniczną, a więcej informacji można znaleźć na stronie klubu assecoresovia.pl.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...