Autor:redakcja
  09.08.2011 godz. 13:32

Najbliższe plany Delecty


Pierwsze tygodnie okresu przygotowawczego siatkarze Delecty Bydgoszcz spędzą na własnych obiektach. Następnie 27 sierpnia wyjadą na obóz do Cetniewa i 6 września rozegrają sparingowy mecz z Lotosem Treflem Gdańsk. Dwa dni później zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn, a w połowie miesiąca wystąpią w turnieju w Ełku.

- Tak wyglądają nasze plany na najbliższą przyszłość. Z zespołem trenuje Stephane Antiga, jeden z lepszych zawodników w przyjęciu, obronie i zagrywce. Jest to prawdziwy profesjonalista. Nie chcę mówić, co osiągniemy z nim w lidze, bo podchodzę do sezonu bardzo spokojnie i chciałbym chłodzić nastroje. W zespole zagrają najlepsi. To że mamy czterech obcokrajowców w kadrze nie będzie problemem. Na parkiecie może być trzech, zagrają najlepsi. Liczę, że odrodzi się Marcin Wika, a żeby tak się stało musi dużo grać - powiedział trener zespołu Piotr Makowski.

Stephane Antiga nie będzie w PlusLidze czuł się osamotniony. Zagra jeszcze czterech jego rodaków Pierre Pujol (rozgrywający) i Xavier Kapfer (przyjmujący) kieleckim Farcie oraz Antonin Rouzier (najlepiej punktujący ME 2009) i Gauillame Samica w ZAKSIE Kędzierzyn Koźle.

Kadra zespołu na sezon 2011/2012:
rozgrywający: Michał Masny, Piotr Lipiński;
atakujący: Dawid Konarski, Łukasz Owczarz;
środkowi: Wojciech Jurkiewicz, Andrzej Wrona, Michał Cerven, Rafał Obermeler;
przyjmujący: Marcin Wika, Antti Siltala, Wojciech Gradowski, Marcin Waliński, Stephane Antiga;
libero: Michał Dębiec, Tomasz Bonisławski;

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...