Autor:zaksa.pl, redakcja
  01.07.2020 godz. 18:07

Adrian Staszewski nowym przyjmującym ZAKSY


Adrian Staszewski wraca do PlusLigi i uzupełnia skład przyjmujących Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Otrzymałem ofertę z ZAKSY i muszę przyznać, że długo się nad tą propozycją nie zastanawiałem. Bardzo się cieszę, że jestem tutaj i czuję, że trafiłem w dobre miejsce – podkreśla zawodnik.

Adrian Staszewski jest wychowankiem STS-u Skarżysko-Kamienna, skąd trafił do klubu z Kielc. Pzyjmujący ZAKSY w barwach kieleckiego zespołu (Fart Kielce/ Effector Kielce) na plusligowych parkietach spędził pięć sezonów, będąc jedną z wyróżniających się postaci. Szukając nowych wyzwań ambitny zawodnik w 2015 roku postanowił spróbować swoich sił za granicą, jego wybór padł na jeden z czołowych klubów ligi belgijskiej – VC Euphony Asse – Lennik. W barwach belgijskiego klubu Adrian spędził pięć sezonów, trzykrotnie zdobywając brązowy medal (w latach: 2017, 2018, 2019), będąc blisko poprawienia tego wyniku w tym roku.

W przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 zespół Adriana Staszewskiego zakończył rywalizację na pierwszym miejscu po fazie zasadniczej rozgrywek. Jak przyznał wyjeżdżając do Belgii nie zakładał, że ta przygoda przedłuży się aż na pięć sezonów. – Wstępnie w planie był wyjazd na jeden rok, a następnie powrót do Polski, finalnie zostaliśmy jednak w Belgii na cztery kolejne sezony. Miałem określone cele, jakim było zdobycie mistrzostwa Belgii czy Pucharu. Ten ostatni sezon moim zdaniem był najlepszy w naszym wykonaniu, niestety musieliśmy go zakończyć wcześniej – zaznaczył Adrian Staszewski.

Jak podkreślił nowy przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle chęć powrotu do kraju była dla niego jednym z kluczowych aspektów. – Czynników, wpływających na moją decyzję o powrocie do Polski i PlusLigi było mnóstwo. Na pewno nie bez znaczenia były względy rodzinne, spędziliśmy pięć lat za granicą i bardzo tęskniliśmy za krajem i bliskimi. Dlatego też uznałem, że teraz jest pora na zmiany – dodał Adrian Staszewski, przyznając, że propozycja, jaką otrzymał z Kędzierzyna-Koźla przekonała go niemal natychmiast. – Otrzymałem ofertę z ZAKSY i muszę przyznać, że długo się nad nią nie zastanawiałem. Uznałem, że to jest idealne miejsce dla mnie – pod względem sportowym zawodnikom nie brakuje tutaj niczego. W Kędzierzynie-Koźlu jest wszystko: fenomenalna opieka medyczna, przygotowanie fizycznie i wiele innych aspektów, o których mógłbym mówić. Bardzo się cieszę, że jestem tutaj i czuję, że trafiłem w dobre miejsce – dodał Adrian Staszewski.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...