Autor:Katarzyna Porębska
  31.07.2011 godz. 18:25

Jutro pierwszy trening Delekty


Delecta Bydgoszcz po skompletowaniu składu na nowy sezon 2011/2012 rozpoczyna w poniedziałek przygotowania. Czas urlopów i wypoczynków się zakończył i w dniu jutrzejszym zawodnicy pod okiem nowego trenera Piotra Makowskiego odbędą pierwszy trening o godzinie 10.00 w Sport Factory przy ulicy Toruńskiej 151.

W zespole Delecty Bydgoszcz jedną z najistotniejszych zmian, to zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Miejsce Waldemara Wspaniałego zajął Piotr Makowski, który do tej pory współpracował z Centrostalem Focus Park Bydgoszcz oraz reprezentacją kobiet. Co jego zdaniem jest najważniejsze podczas budowania składu i siły drużyny? - Zdrowie, praca, trochę szczęścia, wiara we własne możliwości i to, że zbudujemy dobry zespół pod względem atmosfery, bo to też jest bardzo istotne i to, żeby wszyscy pchali ten wózek w jednym kierunku – w to nie wątpię, ale różnie w życiu bywa. Mam tylko nadzieję, że potrafimy stworzyć tutaj wspólnie taką grupę ludzi, która będzie w każdym meczu dawała z siebie wszystko i niezależnie od wyniku jaki w danym meczu się osiągnie, zejdzie z boiska z poczuciem tego, że zrobiło się wszystko by wygrać. Trzeba wierzyć, że właśnie tak będzie. Na stanowisku drugiego trenera pozostał Marian Kardas.

A jakie zmiany personalne zaszły na poszczególnych pozycja? Jeśli chodzi o rozgrywających to w klubie nadal pozostał: Michał Masny oraz Piotr Lipiński. Niewielkie przetasowania nastąpiły na środku siatki. W Delekcie na kolejny rok pozostali: Wojciech Jurkiewicz, Michał Cerven, Andrzej Wrona. Dołączył do nich jednynie Rafał Obermeler, który do tej pory grał w drużynie znad Brdy, ale brał udział w rozgrywkach Młodej Ligi. Za atak w teamie bydgoskim od 1 października odpowiedzialny będzie Dawid Konarski oraz Łukasz Owczarz. Przez miniony sezon na tej pozycji występował również Grzegorz Szymański, jednak zdecydował się na odejście i związał się dwuletnim kontraktem ze stołeczną Politechniką.

Wiele zmieniło się natomiast w szeregach przyjmujących Delecty. Na dalszą grę zdecydował się jedynie Antti Siltala, który przedłużył umowę z klubem oraz Marcin Waliński. Z zespołem pożegnali się z kolei: Wojciech Serafin (Trefl Gdańsk), Stanisław Pieczona (szuka klubu) i Martin Sopko (Al Nasr Dubai). Na ich miejsce włodarze klubu zdecydowali się na podpisanie kontraktów z Marcinem Wiką oraz z Wojciechem Gradowskim. Jeśli chodzi o pozycję libero, to z Bydgoszczy odszedł Krzysztof Andrzejewski (Stal AZS Nysa). A od nowego sezonu o miano pierwszego libero rywalizować będą Tomasz Bonisławski oraz Michał Dębiec, który po roku spędzonym w AZS-ie Częstochowa zdecydował się na powrót w szeregi Delecty Bydgoszcz.Na dalszą grę

Wzorem ubiegłego roku, Zarząd klubu zaprasza przedstawicieli mediów na otwarty trening zawodników Delecty. Odbędzie się on właśnie w poniedziałek, tj. 1 sierpnia, o godz. 10:00, w Sport Factory przy ul. Toruńskiej 151. Będzie to doskonała okazja, by porozmawiać zarówno z zawodnikami, jak i ze sztabem szkoleniowym drużyny.

Skład Delecty Bydgoszcz na sezon 2011/2012:
Trener I: Piotr Makowski
Trener II: Marian Kardas
Rozgrywający: Michał Masny, Piotr Lipiński
Atakujący: Dawid Konarski, Łukasz Owczarz
Środkowi: Wojciech Jurkiewicz, Andrzej Wrona, Michał Cerven, Rafał Obermeler
Przyjmujący: Marcin Wika, Antti Siltala, Wojciech Gradowski, Marcin Waliński
Libero: Michał Dębiec, Tomasz Bonisławski
www.delectabydgoszcz.pl


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...