Autor:zaksa.pl, redakcja
  31.05.2020 godz. 12:02

Sześciu graczy odchodzi z Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźla


Po sezonie 2019/2020 zespół Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźla dotknęły zmiany kadrowe. W przebudowanym składzie wielokrotnego mistrza Polski zabraknie sześciu zawodników, którzy w ostatnich latach swoją grą cieszyli fanów tego zespołu. Klub dziękuje im za reprezentowanie barw Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Najdłużej, bo aż trzy sezony (2017/2018, 2018/2019, 2019/2020), w Kędzierzynie-Koźlu spędził Sławomir Jungiewicz, zdobywając z ZAKSĄ wicemistrzostwo oraz mistrzostwo kraju, a także sięgając po Puchar i Superpuchar Polski.  Będący zmiennikiem, najpierw Maurice’a Torresa, a następnie Łukasza Kaczmarka atakujący niestety nie ustrzegł się kontuzji. W ostatnich sezonach, walcząc o powrót do pełni zdrowia i formy, Sławomir Jungiewicz uzupełniał również skład ZAKSY Strzelce Opolskie.

Po dwóch sezonach (2018/2019, 2019/2020) z ZAKSĄ żegna się Przemysław Stępień. Rozgrywający Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do naszego klubu trafił bezpośrednio z Dafi Społem Kielce, pierwsze kroki na plusligowych parkietach stawiał natomiast w barwach klubu z Gdańska. W Kędzierzynie-Koźlu ambitny zawodnik znakomicie uzupełniał się z kapitanem ZAKSY – Benjaminem Toniuttim. Stępień na boisku pojawiał się nie tylko zadaniowo, swoją ciężką praca podczas treningów zyskał zaufanie szkoleniowców naszego zespołu, bezbłędnie wykorzystując otrzymane szanse. Dwa sezony Przemka w barwach ZAKSY były dla rozgrywającego złotymi, w tym czasie z zespołem sięgnął po wszystkie trofea, jakie można było zdobyć na ligowym podwórku (mistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski – w 2019 roku).

Niedawno zakończony sezon był powrotem do Kędzierzyna-Koźla Sebastiana Wardy. Doświadczony środkowy po raz pierwszy w barwach ZAKSY zagrał w sezonie 2011/2012, podobnie jak tym razem, po upływie sezonu zmieniając barwy klubowe. To nie koniec zmian kadrowych w ekipie pierwszego zespołu sezonu 2019/2020 – z kędzierzyńskim zespołem żegnają się również dwaj przyjmujący: Adam Smolarczyk i Simone Parodi. Smolarczyk, podobnie jak Sławomir Jungiewicz, aktywnie wspierał I-ligowy zespół ze Strzelec Opolskich. Nieco częściej okazję do zaprezentowania się kędzierzyńskim kibicom otrzymywał Simone Parodi. Ze względu na obowiązujące w PlusLidze limity obcokrajowców doświadczony przyjmujący w większym wymiarze rozgrywał spotkania Ligi Mistrzów, dobra postawa Włocha w tych rozgrywkach miała odzwierciedlenie w postaci wyróżnienia MVP.

Po tym sezonie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle żegna się węgierski atakujący – Arpad Baroti. Przychodząc do Grupy Azoty ZAKSY z ligi francuskiej Baroti miał być wsparciem dla Łukasza Kaczmarka. Pech reprezentanta Polski przeorganizował nieco wyjściową szóstkę w ekipie Nikoli Grbicia. Arpad Baroti dość szybko odnalazł się w tej sytuacji, a potwierdzeniem dobrej gry atakującego były wyróżnienia MVP i przyznawany przez fanów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle tytuł #BohateraMiesiąca.

Wszystkim zawodnikom klub dziękuje za sportowe emocje i godne reprezentowanie barw Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz życzy powodzenia.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...